Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

lituani

Lituania: Rusia po gënjen për bllokimin hekurudhor, të gjitha mallrat e nevojshme po transportohen në Kaliningrad

Kryeministrja e Lituanisë, Ingrida Simonyte, ka thënë se pretendimet ruse për një bllokadë hekurudhore të postës së saj territoriale në Kaliningrad, janë një "gënjeshtër"....

FOTO/ Shokohen mjekët, gjejnë në stomakun e pacientit 1 kg vida dhe gozhdë: I gëlltiste që…

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Lituani, ku një pacienti i janë gjetur në stomak rreth 1 kg vida dhe gozhdë. Pacienti kishte shkuar...

Përfshihet nga flakët hoteli në mes të kryeqytetit, humbin jetën tetë persona

Një hotel në qendër të kryqytetit letonez është përfshirë nga flakët ku si pasojë kanë humbur jetën tetë persona të cilët kishin shkuar për...

Merr fund odiseja e ‘humbjes’ së 37 vjeçares kandidate për president në Bjellorusi, pas arrestimit të të shoqit strehohet në Lituani (SITUATA POST ZGJEDHORE)

Ka marrë fund odiseja e “humbjes” së kandidates për zgjedhjet presidenciale në Bjellorusi, Svetlana Tikhanovskaya. Ministri I Jashtëm Lituanez Linas Linkevicius tha sot (e...

Jo vetëm masa lehtësuese, ky është shteti që do të rihapë gjithçka në 11 maj

Qeveria lituaneze njoftoi se këtë javë do të fillojë t’i lehtësojë masat e izolimit, të cilat ishin marrë muajin e kaluar për ta parandaluar...

Bushati me homologun e tij në Lituani: Vendim pozitiv për hapjen e negociatave

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, në kuadër të një turi rajonal në vendet Baltike, po zhvillon një vizitë në Lituani....

Lajmet e fundit