Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

listat

Kandidati i për kryetar të PD në Kukës tërhiqet nga gara dhe sulmon Grupin e Rithemelimit: Këta duan të operojnë me listat e Lulzim...

Irel Elezi, kandidat për kryetar të Partisë Demokratike në degën Kukës, është tërhequr nga gara. Ai thotë se lista e anëtarësisë nuk përputhet me...

Listat të mbushura me emrat e kandidatëve për deputetë dhe drejtorave, Këshilli Bashkiak i Vlorës nuk voton shpërndarjen e banesave për të pastrehët

Ditën e sotme Këshilli Bashkiak i Vlorës sipas rendit të ditës do të duhej të votonte listën e aplikantëve për përfitimin e banesave si...

E vendos Kolegji Zgjedhor: Partia Demokratike do të ketë 69 kandidatë më pak në listat për deputetë

Kolegji Zgjedhor vendos që Partia Demokratike dhe partitë në koalicion me të, do të kenë 69 kandidatë më pak në listat për zgjedhjet e...

Opozita bojkotoi Këshillin Politik, Gjiknuri del nga mbledhja: Opozita kërkon qiqra në hell, këto janë sebepe për të justifikuar krizën e tyre të brendshme

“Unë i pres prapë në mbledhje por ata siç thotë populli kërkojnë qiqra në hell.” Kjo ishte përgjigja e përfaqësuesit të...

36 deputetë i zgjedh populli por 104 të tjerët kryetari, Rama tregon arsyen pse s’u miratuan LISTAT 100% të hapura

36 deputetë i zgjedh populli dhe 104 të tjerë kryetari. Është kjo llogaria që del nga miratimi i hapjes së pjesshme të listave ku...

RAMA komunikon VENDIMIN E MADH: Jemi për hapjen e LISTAVE, kjo është dëshira e shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama sapo ka komunikuar përmes një konference me gazetarët, vendimin e PS për hapjen e listave. “Ne kemi vendosur...

Rudina Hajdari entuziaste: Një lajm i mirë! Nis procesi për ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë ndryshimit të sistemit dhe listave

Rudina Hajdari duket entuziaste për ndryshimin e sistemit zgjedhor, edhe pse një gjë e tillë, deri tani, duket e pamundur. Hajdari...

‘Emrat e publikuara janë fake’, gazetari tregon ku ndodhen listat e fondeve të zeza

Gazetari i njohur Robert Goro ka folur në një lidhje direkte me emisionin “360 gradë” për fondet e zeza të Greqisë me të cilat...

Lajmet e fundit