Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Lista Serbe

Qeveria e Serbisë dhe Lista Serbe kundër emërimit të ministres Zhiviç

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë dhe Lista Serbe e kanë kundërshtuar emërimin e ministres së re të Bujqësisë në Qeverinë e Kosovës....

Lista Serbe: Gati të rrëzojmë qeverinë e Kosovës

Deputeti i Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës Igor Simiç ka thënë për mediat në Kosovë se kjo Listë është e gatshme ta rrëzojë...

Haradinaj paralajmëron: Do detyrohemi të shëndërrojmë Ushtrinë e Kosovës në ligj

Refuzimi i Listës Serbe po bën të pamundur shndërrimin e Forcës së Kosovës në Forca të Armatosura të Kosovës. Ky fakt...

Lista Serbe thirrje ndërkombëtarëve: Të mbrohen serbët e Kosovës

Lista Serbe u bëri thirrje përfaqësuesve ndërkombëtarë në Kosovë që “të reagojnë urgjentisht dhe t’i mbrojnë serbët, në përputhje me mandatin që kanë”, pas,...

Arrestimi i Gjuriç, pas largimit nga Qeveria e Kosovës, Lista Serbe merr një tjetër vendim drastik

Pas vendimit për t’u larguar nga Qeveria e Haradinajt, Lista Serbe ka ngritur kallëzim penal për Policinë e Kosovës. Një gjë...

Arrestimi i Guriç në Kosovë, “Lista Serbe” merr vendimin drastik

“Lista Serbe” largohet nga qeveria e Kosovës.  Bëhet me dije se qeveria e Kosovës, nuk do të ketë më mbështetjen e...

Arrestimi i Gjuriç në Kosovë, Lista Serbe takon sot Vuçiç, pritet të merret VENDIMI I MADH

Pas arrestimi të shefit të të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, nata ka kaluar e qetë në Mitrovicë. ...

Demarkacioni, Lista Serbe: Nuk na intereson, çështjen ta zgjidhin partitë shqiptare

Për Listën Serbe, tema e demarkacionit nuk ekziston dhe nuk paraqet kurrëfarë interesi, thuhet në reagimin e subjektit më të madh politik të serbëve...

Putin ndërhyn në qeverinë e Kosovës nëpërmjet “Listës Serbe”

Partia politike “Rusia e Bashkuar”, parti kjo e presidentit rus, Vladimir Putin, i ka dhënë mbështetje Listës Serbe dhe serbëve të Kosovës, kanë deklaruar...

Lajmet e fundit