Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
25 °
E premte, 9 Qershor, 2023

TAG

Lista Serbe

Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lista Serbe, partia më e madhe e serbëve në Kosovë, ka thënë të hënën se do të marrë pjesë në zgjedhje, që eventualisht do...

Kurti mban fjalim në Kuvend: Kosova s’tërhiqet! Nëse nuk do ndërhynte policia do sulmonin kryetarët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur fjalën e tij në Kuvend. Nga foltorja kreysministri nuk është tërhequr nga deklaratat e tij të mëparshme,...

Lista Serbe tregon pse nuk merr pjesë në zgjedhje, Kurti akuzon Beogradin për ndërhyrje

Lista Serbe, partia udhëheqëse e serbëve të Kosovës, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme të jashtëzakonshme lokale në...

Zgjedhjet në komunat në veri të Kosovës, Lista Serbe: Nuk do të marrim pjesë, nuk po respektohen interesat e qytetarëve

Lista Serbe, partia më e madhe e serbëve të Kosovës, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale të...

Lista Serbe kërkon që Asociacioni të ketë kompetenca ekzekutive: Është obligim i Prishtinës, u dakordësua në Bruksel

“Asociacioni i Komunave me shumicë serbe është një institucion i nevojshëm për mbijetesën e popullit serb, jo teka e askujt”, deklaroi Lista Serbe, pas...

Lista Serbe dorëzon mandatet e deputetëve në Kuvendin e Kosovës, edhe policët lënë uniformat dhe pistoletat

Lista Serbe ka dorëzuar këtë të hënë mandatet e deputetëve në Kuvendin e Kosovës. Këtë vendim e ka konfirmuar për mediat vendase Ilir Kërçeli,...

Dalja e Listës Serbe nga institucionet, reagon Kurti: Vuçiç ka zhgënjyer amerikanët, takohet dhe koordinohet me ambasadorin rus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas daljes së Listës Serbe nga institucionet. Kurti me anë të një postimi të gjatë në rrjetet sociale...

Serbët vendosin të largohen nga institucionet e Kosovës, Rakiç jep dorëheqje nga detyra e ministrit

Lista Serbe, partia më e madhe e serbëve në Kosovë, ka vendosur të shtunën që të largohet nga institucionet qendrore të Republikës së Kosovës,...

Lista Serbe: Nëse vendosen gjoba për targat, do të ketë rezistencë të ashpër

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për zbatim të përshkallëzuar të vendimit për targat, ka reaguar Lista Serbe, duke i çuar një mesazh kryeministrit...

Lista serbe triumfoi në veri të Kosovës, provokon Aleksandër Vuçiç: Pas disfatës politike Prishtina zyrtare do të …

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një deklarate për media tai tha se mund të ketë aksione të reja të Policisë së Kosovës, për...

Lajmet e fundit