Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

lisander hoxha

A do të ketë përplasje fizike? Përgjigjet Lisandër Hoxha: Basha i vetmi pas Ramës që ka çuar deputetët në SPAK, ka vetëm ekzekutim…

Ish-kreu i FRPD-së Lisandër Hoxha ka folur për situatën e tensionuar në selinë e Partisë Demokratike,  ku janë zhvilluar dy mbledhje paralele, në njërën...

Basha nis mbledhjen e konfirmimeve për 18 Dhjetorin, ky është formulari që do të plotësojnë delegatët për Kuvendin e PD

Publikohet formulari i konfirmimit të Kuvendit Kombëtar të 18 Dhjetorit, të thirrur nga kreu i PD,  Lulzim Basha. Me ane të këtij formulari delegatët...

Habit ish-zyrtari i PD: Ju garantoj se Berisha do jetë i ftuar në Shtëpinë e Bardhë

Ish-nënkryetari i FRPD-së Lisandër Hoxha shprehet i bindur se marrëdhëniet mes SHBA dhe Partisë Demokratike do të përmirësohen me rikthimin e Sali Berishës, edhe...

Lisandër Hoxha: Kuvendi Kombëtar mund edhe të çregjistrojë PD-në, por do të mblidhet brenda këtij viti për të shkarkuar Lulzim Bashën

Ish- nënkryetari i FRPD-së, Lisandër Hoxha, ka deklaruar se Kuvendi Kombëtar do të mblidhet brenda këtij viti për të shkarkuar Lulzim Bashën. Sipas tij, kryedemokrati...

Lisandër Hoxha tërhiqet nga gara për Kryetar të PD-së: Jo të gjithë anëtarët kanë të drejtë vote, komisioni është i njëanshëm, Partia është shkëputur...

Lisandër Hoxha, kandidat për kryetar i Partisë Demokratike, tërhiqet nga gara dhe lajmëron se nuk do të dorëzojë aplikimin sot në selinë blu. Sipas...

Protestë para PD-së: Të dorëhiqet Basha! Me lidership të ri fitojmë brenda vitit 2025

Ish-zëvendës kryetari i FRPD-së, Lisandër Hoxha së bashku me një nga themeluesit e PD-së, Zenel Hoxha dhe të tjerë aty, u mblodhën sot në...

Lajmet e fundit