Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

liria e shtypit

Reporterët pa Kufij: Liria e shtypit duhet të jetë në axhendën e samitit BE-Ballkani Perëndimor

Reporterët pa Kufij (RSF) kanë bërë thirrje që mbështetja për gazetarinë hulumtuese të jetë një temë kryesore në samitin që presidenca sllovene e BE-së...

Enkel Demi sulmon Sorecën dhe Yuri Kim: Mbështesin Ramën që ka dhunuar gazetarët, e kanë heshtur si peshku në ujë (E PLOTË)

Gazetari i njohur Enkel Demi ka sulmuar sot hapur ambasadorin e BE në Tiranë, Luigi Soreca dhe atë të SHBA-së, Yuri Kim, pikërisht në...

Mesazhi i Haradinajt për Ditën e Lirisë së Shtypit: Mbrojtja e gazetarëve është obligim për institucionet, jemi krah tyre

Ramush Haradinaj në Ditën e Lirisë së Shtypit, ka dhënë një mesazh ku ka thënë se mbrojtja e gazetarëve dhe medies së lirë është...

Dita e lirisë së medias, Kim dhe Soreca me mesazh: Demokracia kërkon liri të shprehjes

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shqypit, ambasadorja amerikane Yuri Kim thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës ofrojnë mbështetje për lirinë e shtypit dhe...

“Liria e shtypit shqiptar në RREZIK”, gazetari ITALIAN flet për Rai 3: U kërcënova me vdekje pas shkrimit të Ramës, tha gjëra të tmerrshme...

Televizioni italian Rai 3 i ka kushtuar një hapësirë të veçantë lirisë së shtypit në Shqipëri, duke theksuar se rrezikohet me paketën anti-shpifje që...

Mesazhi i Metës në Ditën e Lirisë së Shtypit: Dënoj çdo sulm dhe akt dhune ndaj gazetarëve

Me rastin e ditës ndërkombëtare të shtypit, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur mbështetje për komunitetin e gazetarëve duke thënë se inkurajon në...

AI rendit problemet me të drejtat e njeriut në Shqipëri: Mosndëshkueshmëri për 21 Janarin

Organizata ndërkombëtare për të drejtat e njeriut Amnesty International ka publikuar raportin vjetor mbi gjendjen e të drejtave të njeriut në botë, ku analizon...

Lajmet e fundit