Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Lira Gjika

Je mirë me mësime? Pediatrja e njohur kritikon liderët e partive dhe u bën thirrje prindërve: Mos i lejoni të pyesin fëmijët, ndihen të...

Pediatrja e njohur Lira Gjika, kritikon liderët e partive politike në vendin tonë që kur përballen me fëmijët gjatë takimeve elektorale, për pyetjet që...

Nuk i gjen gjë vajzat, mi jo, ç’ti bësh djalit!

Nga Lira Gjika, pediatre “Se ajo është vajzë” “Nuk i gjen gjë vajzat, mi jo, ç’ti bësh djalit. Të gjithë i...

Përdhunimi i 15-vjeçares, pediatrja Lira GJIKA: Pedofilia nuk është sëmundje

Pediatrja Lira Gjika ka bërë një koment marrë shkas nga përdhunimi i 15-vjeçares në Babrru. Gjika thotë se pedofilët nuk duhen...

Pak ditë nga nisja e shkollës, pediatrja Lira Gjika lutje mësuesve: Mos i trembni e paragjykoni nxënësit

Ankthi (frika iracionale) dhe frika janë të lidhura me mosbesimin e mosvlerësimin e vetes, të cilat janë të lidhura direct me harresën, pasi...

Ndërron jetë doktoresha që shpëtoi qindra fëmijë nga vdekja, pediatrja: Të paktën gjysma e Shqipërisë duhej të qante

Pediatrja Lira Gjika ka dhënë sot një lajm të trishtë, ndarjen nga jeta të doktoreshës së njohur Vitore Fico. Gjika thotë...

BULLIZMI/ Lira Gjika kritikon prindërit: Ja si i nxisin vetë fëmijët e tyre

Pediatrja Lira Gjika, gjithnjë e vyer me këshillat e saj, kritikon ata prindër të cilët nxisin fëmijët e tyre t’u kundërpërgjigjen shokëve sa herë...

Ku i ka rrënjët dhuna ndaj gruas… Lira Gjika jep këshilla të vyera për prindërit, mësuesit e edukatorët

Dhuna ndaj gruas i ka rrënjët te edukimi i mbrashtë që fillon me fiksimin te gjinia.   Prindër, edukatorë, mësues, mos...

‘Kanë tentuar të më përdhunojnë vajzën’, pas rastit të Kavajës pediatrja e njohur tregon ngjarjen personale

Pediatrja Lira Gjika, e ftuar gjatë mbrëmjes së sotme në ‘A Show’ ka folur për rastin e përdhunimit të së miturës në Kavajë. ...

Kënaqësia për të bërë keq… Lira Gjika tregon ngjarjen e jetuar me një djalë 12 vjeç

Ngjarje e jetuar   Nga Lira Gjika Një ditë, Ani, një djalë 12 vjeç, ishte i sëmurë dhe nuk kishte shkuar...

Pediatrja tregon çfarë pa në rrugët e Tiranës: Të rritur të papërgjegjshëm, e trajtojnë fëmijën si lodër

Pediatrja e njohur Lira Gjika, tregon një episod të pakëndshëm në rrugët e kryeqytetit. Gjika nxjerr në pah papërgjegjshmërinë e prindërve...

Lajmet e fundit