Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

liqeni parku kendi i lojerave

Këndi i lojërave, Nishani me shoqërinë civile: Vazhdoni protestën. Reagon Veliaj: I dashur president, lodrat do bëhen

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në Institucionin e Presidentit të Republikës një grup qytetarësh të angazhuar në mënyrë aktive në denoncimin dhe...

LSI fillon të flasë publikisht: Atentat ekologjik dhe institucional kundër parkut të liqenit

Këshilltari i kreut të Kuvendit për Politikë të Jashtme, Ralf Gjoni bëhet zëri i parë publik nga LSI që kundërshton ndërtimin e këndit të...

Këndi i lojërave te liqeni, prokuroria nis procedimin penal

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për ligjshmërinë e ndërtimit të parkut të fëmijëve te liqeni artificial, për akuzën e “ndërtimit të paligjshëm” dhe “shpërdorim...

Reforma në drejtësi, Rama ftesë Bashës: Të ulemi dhe të diskutojmë

I ftuar në emisionin “Tonight” në Ora News, kryeministri Edi Rama ka hedhur posht çdo aludim se LSI është kundër ndërtimit të këndit të...

“Tre betoniere për 13 minuta”, aktivistët te parku i liqenit e konsiderojnë “natë aksioni”

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Veliaj: Protesta në park, ‘gjurulldi’ kundër reformës në drejtësi

Në përmbyllje të një ditë të vështirë për të, për qeverinë, por edhe për vetë opozitën, Erion Veliaj ishte këtë të hënë në Top...

Lajmet e fundit