Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

liqeni i fierzes

Liqeni i Fierzës në ditët më të mira, KESH: Prurje mbi nivelet historike, mbulojmë plotësisht nevojat për energji

Moti i kësaj vere ka favorizuar situatën hidrike në vend. Mësohet se  liqeni i Fierzës është në kuoten 286.4m apo rreth 7m më lart...

Alarmi, thatësira e madhe do ulë me 20% prodhimin e energjisë nga HEC-et, Fierza në pikën kritike

Deri në 2050, prodhimi i energjisë nga hidrocentralet e mëdhenj dhe të vegjël në Shqipëri pritet të bjerë me rreth përkatësisht, 15% dhe 20%,...

Mungesa e rreshjeve, thahet kaskada e Drinit, vendi në prag të krizës energjitike

Gushti, shënon plot dy muaj pa rreshje intensive në të gjithë territorin e vendit tonë, si pasojë e kësaj gjendje rrezikohet ndjeshëm furnizimi me...

Lajmet e fundit