Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Lindita Nikolla

Rama dhe Meta bashkë në memorialin “Nëna Shqipëri”, nuk mungojnë as nostalgjikët e Enver Hoxhës (PAMJET)

Kryeministri Rama dhe Presidenti i vendit Ilir Meta janë shfaqur sot bashkë në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit, në Memorialin "Nëna Shqipëri". Atje ndodhet...

“E ku ka më bukur një komb, një gjuhë”, Kushi: Nga viti i ardhshëm Kosova dhe Shqipëria një abetare

“Një Gjuhë, Një Abetare”, ishte ky eventi ku morën pjesë kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla dhe ministrja e Arsimit Evis Kushi, ku nisën zyrtarisht...

Lindita Nikolla flet për luftën kundër dhunës me bazë gjinore dhe pjesëmarrjen e grave në politikë: E kam nisur rrugëtimin politik me hapa të...

Në kuadër të aktiviteteve që ka ndërmarrë Prezenca e OSBE-së në Tiranë për të promovuar më shumë barazinë gjinore dhe agjendën “Gratë, Paqja dhe...

Marshim kundër dhunës ndaj fëmijëve në Tiranë, pjesë edhe Nikolla, komenton peticionin për rikthimin e dënimit me vdekje: Kërkesa në një moment emocional…

Sot në Tiranë po mbahet një marshim kundër dhunës së fëmijëve, marrë shkas nga ngjarja makabre që u shënua pak ditë më parë në...

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla, reagon për vrasjen e 8 vjeçarit në Fier: Autori i këtij krimi barbar të marrë ndëshkimin maksimal!

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, ka reaguar sot për vrasjen e 8-vjeçarit Mateo Vasiu në Fier. Ajo kërkon nga drejtësia që autori i këtij...

Kryetarët e rinj të Komunave në Kosovë, Lindita Nikolla mesazh urimi: Jam e bindur se do bëni më të mirën për qytetarët tuaj

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, uron kryetarët e rinj të Komunave në Kosovë për zgjedhjet e zhvilluara. Dje u zhvillua raundi i dytë pasi...

Duma revoltohet me Nikollën: Mos e trajtoni Ramën si eprorin tuaj, ndalojini fjalën kur flet me përçmim ndaj opozitës

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka kërkuar nga kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, t’i ndërpresë fjalën kryeministrit Edi Rama, kur, sipas saj, ai...

Nikolla takon Ambasadoren e Polonisë: Bashkëpunim i shkëlqyer në kontekstin transatlantik, integrimin dhe perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, ditën e sotme ka pritur në zyrë ambasadoren e Polonisë, Monika Zuchniak-Pazdan. Gjatë këtij takimi ambasadorja Zuchniak-Pazdan e uroi Nikolla...

Ambasadorja Kim mbërrin në kryesinë e Kuvendit, takim me Lindita Nikollën

Ambasadorja Yuri Kim ditën e sotme do të zhvillojë një takim me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla. Kim është parë teksa ka mbërritur në kryesinë...

Lindita Nikolla vizitë zyrtare në Greqi, takon homologun grek Costantine Tassoulas: Të bindur në mbështetjen e Greqisë për mbajtjen e Tryezës së parë Ndërqeveritare...

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla u takua sot me Kryetarin e Parlamentit të Greqisë, Constantine An. Tassoulas. Kryetari Tassoulas, shprehu kënaqësinë që pret në Parlamentin...

Lajmet e fundit