Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E premte, 7 Tetor, 2022

TAG

linda karcanaj

Sulmi kibernetik në sistemet e qeverisë, Karcanaj: U synua fshirja e të dhënave kritike të shtetit, e izoluam në kohë dhe s’ka humbje

Drejtorja e AKSHI-t Linda Karcanaj, ka treguar sot për herë të parë se sulmi kibernetik mbi sistemet e qeverisë shqiptare ka pasur për synim...

Skandali me publikimin e pagave, flet drejtoresha e AKSHI-t: Nuk kemi të bëjmë me hakim, presim që shumë shpejt të zbardhet e vërteta

Drejtoresha e AKSHI-t, Mirlinda Karçanaj, ka folur për skandalin e publikimit të pagave të qytetarëve shqiptarë. Ajo tha se nuk kemi të bëjmë me...

Skandali me pagat, reagon “live” në emision drejtoresha e AKSH-it: S’kemi lidhje me databasen e publikuar, s’menaxhojmë sistemin digjital

Linda Karçanaj drejtore e AKSH-it ka reaguar në emisionin “Opinion” në lidhje me skandalin e publikimin pagave të mbi 630 mijë qytetarëve shqiptarë. Ajo në...

Karçanaj: Aplikimi për pension, 816,640 dokumente të kursyera për qytetarët

“Falë e-Albania, 11 dokumente më pak! Dikur, për aplikimin në sportel u duheshin 14 dokumente, sot vetëm 3” 56 shërbime publike të Institutit të Sigurimeve...

Karçanaj: Vërtetimet e kontributeve, mbi 20 vite kohë të kursyera për të punësuarit dhe vetëpunësuarit

“Falë e-Albania, mbi 182,033 aplikime online për të verifikuar pagesat e sigurimeve shoqërore në kohë reale dhe me vulë elektronike” Disa nga shërbimet më të...

Karçanaj: Shërbimet konsullore në e-Albania, 99 vite kohë u kursyem emigrantëve

“Falë e-Albania kemi mundësuar rreth 436 mijë aplikime online për pasaportë dhe kartë ID, për shtetasit shqiptarë, që punojnë e jetojnë jashtë vendit” “e-Albania është...

Karçanaj: e-Albania kurseu 12 vite radhë pritjesh për gjobat e makinave

Marrja e nje gjobe administrative nga Policia Rrugore ishte një problem më vete për qytetarët të cilët duhet të mbanin radha në sportele apo...

Drejtoresha Karçanaj: Në e-Albania kërkesë online, për t’u vaksinuar kundër COVID-19

Në platformën e-Albania tashmë mund të bëhet kërkesë online për t’u vaksinuar kundër COVID-19. Lajmi bëhet i ditur nga drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë...

Rama në ISSH-në e Durrësit, drejtoresha e AKSHI-t zbardh shifrat: Kush aludon se e-Albania s’është për moshën e tretë, faktet na tregojnë të kundërtën

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka inspektuar zyrat e Institutit të Sigurimeve Shoqërore në Durrës ku është folur për shërbimet e reja online....

Përfundojnë aplikimet e fermerëve për subvencionet, Karçanaj: Shifra rekord! Radhët dhe letrat nëpër duar, kanë marrë fund

Ka përfunduar mbrëmë afati i aplikimeve për fermerët në Skemën Kombëtare të Mbështetjes. Janë plot 8386 fermerë që kanë aplikuar për...

Lajmet e fundit