Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

Linda Karçanaj

Shqipëria në Samitin Digjital të Ballkanit, shkolla kodimi për të rinjtë

Samiti i 4-të Digjital në Ballkanin Perëndimor në Mal të Zi hap disa mundësi të reja për Shqipërinë. Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë...

2 milionë të regjistruar në e-Albania! Karçanaj: Shqipëria do jetë kampione e digjitalizimit

Ka arritur në 2 milionë numri i qytetarëve dhe bizneseve të regjistruar në platformën e-Albania. Lajmin e bën me dije drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të...

Shqiptari në Selanik tregon historinë: U habit punonjësja greke në zyrën e regjistrimit me e-Albania

Drejtoresha e AKSHI-t, Linda Karçanaj ka ndarë për qytetarët mesazhin e ardhur nga një emigrant shqiptar nga Elbasani, i cili jeton në Selanik lidhur...

Lajmet e fundit