Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

limos dizdari

Kompozitori Limos Dizdari proteston i vetëm para zyrës së Ramës: Ma morën Qendrën “DEA” në Ksamil dhe jua kanë dhënë rrugaçëve

Kompozitori i njohur Limos Dizdari, ka protestuar ditën e sotme përballë Kryeministrisë për atë që ai e quan rrëmbimi e Qendrës Kulturore DEA në...

VIDEO/ Makinat luksoze futen “me dhunë” në Qendrën Artistike “DEA”, prona iu shit personave të tjerë pa dijeninë e çiftit Dizdari

Prej kohësh çifti i artistëve Limos dhe Adriana Dizdari kanë denoncuar kërcënimet ndaj tyre përsa i përket Qendrës Artistike “DEA”, të cilën e ngritën...

“Do priten në mes ëndrrat e fëmijëve!” Qendra e Artit “DEA” drejt mbylljes, denoncimi i Adriana Dizdarit: E shitën pronën pa na njoftuar, mëkatet...

Mësuesja e njohur e pianos, Adriana Dizdari, e cila është edhe bashkëshortja e kompozitorit Limos Dizdari, me të cilin kanë ngritur Qendrën e Artit...

Vajzat e Limos Dizdarit letër të hapur Ramës: “Faleminderit” për indiferencën që treguat, nuk zbatuat as ligjin për vazhdimësinë e një qendre arti

Vajzat e kompozitorit të njohur Limos Dizdari, i kanë dërguar një letër të hapur keyministrit Edi Rama. Në letër, ato shprehin shqetësimin e tyre përsa...

‘I gjori ju ç’do hiqni! Këta oligarkët kanë mbirë nga databaza juaj!’ Limos DIZDARI ia numëron një nga një Bashës në konferencë (FLET ME...

Limos Dizdari, artisti por edhe ish deputeti i PS i cili tashmë jeton në Ksamil, ka qenë një prej të ftuarve në konferencën e...

“Edi, dua t’ju takoj! Më kanë kërcënuar”, artisiti mesazh Ramës

“I dashur Edi, dua t’ju takoj. Më kanë kërcënuar dhe ndihem shumë i rrezikuar”. Ky mësohet të jetë mesazhi që kompozitori i njohur Limos...

Lajmet e fundit