Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

ligji i vettingut

Lëvizje e papritur, ankimohet në fshehtësi ligji i Vettingut

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë dhe Unioni i Gjyqtarëve të Republikës së Shqipërisë kanë ankimuar në Gjykatën Kushtetuese sërish Ligjin për...

Blushi flet për frikën e madhe në Kuvend: Vettingu bëhet për të burgosur politikanët, në shtator shpërthen kriza

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka folur sot në Kuvend për frikën e madhe të drejtuesve të partive politike lidhur me procesin e vetting-ut....

Rriten kërkesat për blerje banesash, ekspertët: Ata që preken nga reforma në drejtësi po paguajnë me para në dorë, vetting edhe në ekonomi

Revista ‘Monitor’, e specializuar në fushën e ekonomisë, me anë të nje editoriali komenton rritjen e madhe të kërkesave për blerje banesash në Shqipëri,...

Ministrja rumune që burgosi kolegët e saj: Nëse në Shqipëri arrestohen vetëm anëtarë të opozitës, reforma në drejtësi ka dështuar

Ish-ministrja e Drejtësisë në Rumani, Monica Macovei ka deklaruar se reforma në drejtësi duhet të çojë prapra hekurave të gjithë ata politikanë të korruptuar...

Ambasada e SHBA prezanton dy ekspertët që do monitorojnë vetting-un, e dhëna e fortë: Kanë punuar në mijëra çështje kriminale

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka prezantuar dy ekspertët amerikanë që do të jenë pjesë e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit. Peter...

Ambasadori Lu në zyrën e Vlahutin, takohet me përfaqësuesit e Operacionit të Monitorimit

Ambasadori amerikan, Donald Lu është takuar sot në zyrën e ambasadores së BE, Romana Vlahutin, me përfaqësuesit ndërkombëtar të Operacionit të Monitorimit për procesin...

Dy gjyqtarë të tjerë dorëzohen para vettingut, Hoxha dhe Çobo nuk dërgojnë deklaratat në KLD

Proçesi i Vetingut duket se ka trembur gjyqtarë e prokurorë. Deri tani, lista e gjyqtarëve dhe prokurorëve që i shmangen procesit...

Vetting-u, Operacioni i Monitorimit mbërrin këtë javë në Tiranë

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM), që do të mbikqyrë procesin e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve shqiptarë, pritet të mbërrijë këtë javë në Tiranë....

Skaneri për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe të prokurorëve përgatitet të fillojë punën

Gjermania angazhohet në procesin për spastrimin e drejtësisë shqiptare nga gjykatës dhe prokurorë të korruptuar dhe të inkriminuar. Skaneri për rivlerësimin...

Lajmet e fundit