Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

ligji i luftes

Negociatat me Greqinë, Bushati: Çfarë pritet të ndodhë me ligjin e luftës

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati është duke zhvilluar një seancë dëgjimorë ne Komisionin e Jashëtm. Ndër të tjera ministri ka folur edhe...

Pas takimit me Kotzias, rrëfehet Bushati në Komision: KJO ËSHTË LISTA E ÇESHTJEVE! Hap cilësor për të hequr ligjin e luftës

Ministri i jashtëm Ditmir Bushati në një seancë dëgjimore në Komisionin e Jashtëm për takimin me homologun e tij grek Nikos Kotzias ka zbardhur...

Kodheli: Gati traktati i partneritetit, ligji i luftës nuk zgjidhet për 3 ditë

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar, Mimi Kodheli ka komentuar bisedimet Shqipëri-Greqi, të zhvilluara këtë fundjavë në Kretë mes ministrave të jashtëm Bushati e...

Ligji i luftës me Greqinë, Bushati: Jemi më afër zgjidhjes

Shqipëria dhe Greqia janë shumë më pranë zgjidhjes së çështjes së ligjit të luftës të Athinës, që penalizon shtetas shqiptarë të hyjnë në territorin...

Aleksis Tsipras gati amendamentin për shfuqizimin e ligjit të luftës me Shqipërinë

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras është i gatshëm t’i dërgojë presidentit të vendit, Prokopis Pavlopoulos, një amendament për heqjen e ligjit të luftës me...

Meta për varrezat greke: Do të rimblidhet komisioni i përbashkët për këtë çështje

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, në një intervistë për Top Channel nga Athina, foli për kërkesën që presidenti Pavllopulos i bëri për varrezat greke....

Lajmet e fundit