Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

ligji i dekriminalizimit

KREU i PD-së nxjerr ‘sekretin’: Kush më sjell informacionet për të INKRIMINUARIT e PS, ata gënjejnë si DERRI

Është hera e parë që lideri i PD përmend se ku i gjen të dhënat për personat e denoncuar, duke...

Pastrimi i institucioneve nga elementët e inkriminuar, gati projekti i ri për zbatimin e dekriminalizimit (DETAJE)

Instituti i Studimeve Politike bën me dije se së shpejti do të marrë pjesë në projektin e raportimit mbi ecurinë e proçesin të dekriminalizimit...

Zëri i Amerikës: Ligji i ‘dekriminalizimit’ në Shqipëri, fenomeni që vazhdon të prodhojë debate

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i ‘dekriminalizimit’ që kishte si qëllim largimin e funksionarëve publik...

Ligji i Dekriminalizimit, të burgosurit çojnë shtetin shqiptar në Gjykatën e Strasburgut

Përmes Komitetit Shqiptar të Helsinkit, 6 të dënuar i janë drejtuar Gjykatës së Strazburgut me pretendimin se në ligjin e Dekriminalizimit atyre u është...

Tërmet Peçi reagon pas vendimit të Prokurorisë: Të më hiqet mandati? E di kujt i intereson kjo luftë

Kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi ka reaguar pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme për t’i kërkuar KQZ-së heqjen e mandatit. Peçi...

Prokuroria kërkon shenjat e gishtave për 15 ministra, deputetë dhe kryebashkiakë, ka dyshime të forta

Në 15 raste Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar verifikim më anë të shenjave të gishtave për zyrtarët e nivelit të lartë apo të mesëm,...

Heqja e mandateve, reagon Basha: Kjo është rruga që do ndryshojë nga rrënjët politikën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të KQZ për t’i hequr mandatet dy deputetëve dhe kryebashkiakut të Kavajës. ...

Kush janë deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, zëvendësojnë Tahirin dhe Selamin

Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami nuk janë më deputetë të Kuvendit pas vendimit të marrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për t’i hequr atyre...

Lajmet e fundit