Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

ligj

BE-ja do të propozojë një ligj kundër dhunës ndaj grave brenda vitit 2021

Komisioni Evropian do të propozojë një ligj për të luftuar dhunën kundër grave. Kjo pritet të ndodhë para fundit të këtij vitit, tha presidentja...

Haradinaj kërkon që Shqipëria të legalizojë KANABISIN: Të bëhet një ligj siç e ka Maqedonia, por mos të mbillet si fasule

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur se kanabisi është një prblem për Shqipërinë, ndaj ka kërkuar që vendi ynë të bëjë një ligj...

Presidenti ukrainas “me dorë të hekurt” ndaj korrupsionit, godet edhe oligarkët: S’mund të jetojnë në kurriz të shtetit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy mori vëmendje në Ukrainë kohët e fundit kur ai paraqiti një projekt-ligj të ri në parlament, me të cilin pretendon...

Meta dekreton ligjin ‘Për Regjistrin e Pronarëve Përfitues’ dhe jep ultimatum: Të nisë menjëherë zbatimi i tij, pa u zvarritur nga Këshilli i Ministrave

Presidenti Ilir Meta, ka dekretuar ligjin “Për Regjistrin e Pronarëve Përfitues”, për identifikimin dhe regjistrimin e pronarit përfitues të subjekteve tregtare dhe organizatave jofitimprurëse,...

Përmban fjalë të huaja, Meta kthen në Kuvend ligjin për turizmin detar: Ka formulime të paqarta (ARSYET E PLOTA)

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin turizmin detar. Një nga shkaqet e dhëna nga presidenca lidhur me arsyet e...

Hyn në fuqi ligji: Një prind pushim deri në 23 mars, ja cilët përfitojnë

Është botuar në fletoren zyrtare vendimi i qeverisë për të lënë pushim deri në 23 mars një nga prindërit kujdestar të fëmijëve. ...

Miratimi i ligjit mbi çështjen e pronave nga Shqipëria, reagon Ministria e Jashtme greke: Shans i humbur për zgjidhjen përfundimtare të problemit

Shqipëria miratoi një ligj i cili injoron si rezolutën e Komisionit të Venecias në tetor 2019 lidhur me finalizimin e proceseve të pronësisë kalimtare...

Meta nxjerr prova të reja për falsifikimet: Asnjë institucion s’ka dhënë mendim për ndryshimin e ligjit

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për të nxjerrë prova të reja për falsifikimet e Kuvendit lidhur me konsultimet dhe mbështetjen e...

‘Luftë dekretesh’, Meta kthen një ligj për shqyrtim në Kuvend (ARSYET)

Presidenti Ilir Meta dekreton shpalljen e tre ligjeve dhe kthimin e një ligji për rishqyrtim në Kuvend. Meta ka kthyer në...

’79 milionë lekë fitim nga krijimtaritë artistike’, Vokshi: Rama ka shkelur LIGJIN, nuk mund të ushtrojnë veprimtari private

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me veprimtarinë e tij artistike. Sipas Vokshit, Rama...

Lajmet e fundit