Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

lifestyle

“Nëse do goca mirë. Nëse s’do, do thotë patjetër PO”, familja do ta fejojë, 18-vjeçarja kërkon ndihmën e kushëririt (Video)

Në familjet shqiptare vijon akoma tradita që vajzat të fejohen në moshë fare të vogël dhe për më tepër, pa dëshirën e tyre. Një...

Tre kura shtëpiake për t’i shëruar thembrat e çara

Shumica e njerëzve përpiqen t’i fshehin thembrat e çara. Përpos pamjes së shëmtuar, thembrat e çara shkaktojnë dhimbje. Në treg gjenden me mijëra produkte...

Bashkëshortja e kryeministrit Rama tërheq sërish vëmendjen, ja look-u i veçantë i Lindës

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda, është munduar që të mbajë një profil jashtë vëmendjes mediatike mirëpo ka qenë gjithmonë në fokusin e medias...

Fakte të çuditshme për trurin tonë

Në vazhdimisht bëjmë përpjekje që të kujdesemi për veten tonë në mënyrë që të jetojmë një jetë të shëndetshme. Truri ynë...

Kur nivelet e hormoneve janë jashtë kontrollit

Hormonet luajnë një rol të rëndësishëm në mënyrën se si trupi funksionon. Si pjesë e sistemit endokrine, ato janë dërguesit kimik...

Vlerat ushqyese të preshit, gjërat që nuk dinit

Preshi kultivohet kryesisht në Azinë e Vogël, ku ka dhe origjinën e vet, si dhe në Shtetet e Pellgut të Mesdheut. ...

JEPET ALARMI/ Konsumimi i patatinave rrezikon zemrën

Patatinat janë një ushqim i dëshiruar shumë nga mjaft konsumatorë por sipas një studimi të ri, konsumimi i tyre mund të jetë fatal për...

KUJDES nga palestra, rrezikoni të mbeteni sterilë (Ç’thotë STUDIMI I RI)

Sipas shkencëtarëve, stërvitjet e shumta në palestër dhe përdorimi i suplementeve të ndryshme nga burrat janë një nga arsyet kryesore të sterilitetit. ...

Një e treta e popullsisë në këtë shtet europian janë milionerë

Monako është një qytet-shtet i vogël në bregdetin e Francës, që ndryshe njihet edhe si këndi i lojërave të njerëzve të pasur. ...

Vajza që mendon se është kalë, e ndjekin me mijëra njerëz në rrjetet sociale (VIDEO)

Emri i saj është Ayla Kirstine, një vajzë që mendon se është një kalë. Ajo jeton në Norvegji dhe beson se...

Lajmet e fundit