Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

lideri cecen

“Nuk po përgjigjemi si duhet”, lideri çeçen i bën thirrje Rusisë që të fshijë nga “faqa e dheut” qytetet e Ukrainës

Lideri çeçen, Ramzan Kadyrov i bën thirrje Rusisë që të sulmojë më ashpër Ukrainën. Ramzan Kadyrov, në një postim në kanalin e tij Telegram, shprehu...

Frikë nga mesazhi i liderit Çeçen drejtuar Putinit: Merrni masa drastike, përdorni armët bërthamore

Ramzan Kadyrov, lideri i Çeçenisë dhe një aleat i presidentit rus Vladimir Putin, tha sot se Moska duhet të konsiderojë përdorimin e armëve bërthamore...

“Frikacakë e tradhtarë”, lideri çeçen fyen rusët që refuzojnë të shkojnë për të luftuar në Ukrainë

Ramzan Kadyrov, lideri i Çeçenisë, një provincë e Federatës Ruse, ka ofenduar të gjithë rusët që refuzojnë të shkojnë për të luftuar në Ukrainë,...

Lideri çeçen bën reagimin e papritur për situatën në Kosovë: Vuçiçin e njoh mirë, ai e kupton se…

Ramzan Kadyrov, lideri çeçen dhe një nga njerëzit e afërt me presidentin rus Vladimir Putin, tha se po monitoronte situatën në Kosovë. Ai u shpreh...

Lideri çeçen: Rusia synon të marrë Kievin, ju siguroj që s’do bëjnë asnjë hap pas

Kreu i republikës ruse të Çeçenisë, Ramzan Kadyrov tha se një ofensivë do të lëshohet jo vetëm në Mairupol, por edhe në kryeqytetin Kiev...

Politikani ukrainas vendos çmim për kokën e liderit çeçen: Nëse Kadyrov është afër Kievit, vriteni! Ju jap shtëpinë dhe 40 hektarë tokë

Yevhen Yuriiovych Rybchynskyi, gazetar dhe politik ukrainas ka vendosur një çmim për kokën e liderit çeçen Ramzan Kadyrov. Duke ju referuar mediave ndërkombëtare që...

Lideri çeçen Ramzan Kadyrov mbërrin në Ukrainë, ushtarët e tij me mision për të eleminuar Zelenskyn

Lideri çeçen, Ramzan Kadyrov raportohet se ka udhëtuar për në Ukrainë, ku anëtarë e milicisë së tij besohet se po luftojnë përkrah forcave të...

Komandanti i ushtrisë iu vra në Hostomel, lideri i Çeçenisë i bën thirrje Rusisë të sulmojë në të gjitha drejtimet

Ramzan Kadyrov, udhëheqësi pro-Kremlinit i rajonit rus të Çeçenisë, i bëri thirrje ushtrisë ruse që të zgjerojë ofensivën e saj ushtarake në Ukrainë. “Ka ardhur...

Lajmet e fundit