Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

liderat

Mogherini reshton kryeministrat e Ballkanit Perëndimor

Federica Mogherini diplomatja e lartë e Bashkimit Europian ka takuar sot në Bruksel liderët e Ballkanit Perëndimor. Në takim janë të...

“Politico”: Edi Rama, lideri më i papushtetshëm dhe pa ndikim në Europë

“Kush e tund në të vërtetë dhomën kur liderët e Bashkimit Evropian takohen pas dyerve të mbyllura të një samiti?”, kjo është pyetja që...

Nga Messi te liderët e botës, 11 milion email-e tregojnë si fshihen miliardat

Një superskandal ka shpërthyer dje. 11 milion email-e të kompanisë panameze “Mossack Fonseca” kanë rënë në duart e gazetarëve, të cilët kanë zbuluar skemën...

Shqipëria e prekur nga mega-skandali i fshehjes së parave, por asnjë gazetar shqiptar i përfshirë në investigim

Skandali “Panama Papers” ka shpërthyer mbrëmjen e sotme dhe dosja është rreth 1 500 herë më e madhe se dosjet e zbuluara nga Wikileaks...

Super-skandali/ Nga Messi te liderët e botës, 11 milion email-e tregojnë si fshihen miliardat

Një super-skandal ka shpërthyer sot dhe në ditët në vijim pritet që të ketë zhvillime të reja. 11 milion email-e të kompanisë panameze “Mossack...

Obama lideri më popullor në Facebook, Edi Rama ndër 6 më popullorët në Europë

Pothuajse 90% e të gjitha qeverive në botë kanë të paktën një faqe zyrtare në Facebook, 87 krerë shteti, 82 krerë qeverie dhe 51...

Lajmet e fundit