Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

libri i historise

“Fshati Rolling Hills” në librin e Historisë, Erion Braçe njofton: Do të zhbëhet! Ministrja e Arsimit urdhëroi rishikimin e të gjitha teksteve

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka urdhëruar rishikimin e të gjitha teksteve të arsimit parauniversitar, për të rregulluar pasaktësitë dhe të pavërtetat që janë...

“Fshati” “Rolling Hills” në librin e historisë, reagon Ministria e Arsimit: Rrjetet profesionale do të rishikojnë tekstet shkollore

Ministrja e Arsimit  ka reaguar në lidhje me skandalin e librit të historisë së fëmijëve të klasës së katër në Shqipëri. Në libër modeli...

Libri i Historisë së klasës së katërt: Fshati shqiptar ilustrohet me vila 500 mijë euro, simbolet kombëtare të transformuara, Himni me gabim

Newsbomb.al publikoi dje një pjesë nga libri i Historisë së klasës së katër, me të cilin mësojnë fëmijët në vendin tonë. Modeli i fshatit...

Lajmet e fundit