Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

libra

Veliaj më të rinjtë e klubit “Back to book”: Krenar që po rikthehet kultura e leximit në Tiranë

Zgjerimi i hapësirave të dedikuara librit dhe bibliotekat e reja të ndërtuara në Tiranë kanë rikthyer traditën e leximit mes të rinjve dhe sidomos...

E konfirmon Rama: LIBRA e Vlorës bashkohet me LSI-në, ky bashkim frymëzohet nga kauza patriotike e shpëtimit të Shqipërisë nga Rilindja

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka treguar se partia LIBRA në Vlorë është bashkuar me LSI-në.Rama...

Pamje të TRISHTA/ ‘Pronari i pandjeshëm i hodhi librat në koshin e mbeturinave’, gazetarja: Jetojmë në kohët e dehjes virtuale

Gazetarja Beti Njuma ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku duket një kosh mbeturinash i mbushur me libra. Si duket,...

‘Një vajzë për t’u marrë shembull’, gazetari publikon foton e të resë që shet libra në plazh: Ka zgjedhur të mos jetë skllave ofertash...

Gazetari Granit Sokolaj, në llogarinë e tij në facebook ka publikuar foton e një vajze në plazh, e cila ndryshe nga shumica e të...

Facebook prezanton kriptomonedhën ‘Libra’, çfarë është dhe si funksionon

Gjatë muajit prill themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg deklaroi se njerëzit duhet të kenë mundësinë që të dërgojnë para me të njëtën lehtësi siç...

Ky është vendi ku lexohet më së shumti në botë

Në mesin e 10 vendeve të para në botë ku lexohet më shumë libri ndodhen 6 vende aziatike dhe 4 vende europiane. ...

Vrau 8 të afërmit, Ritvan Zykaj kërkon libra në burg

U bënë tre muaj nga masakra me tetë të vrarë në Selenicë të Vlorës dhe gjyqi ndaj Ritvan Zykajt, i cili vrau tetë të...

Mbeti jashtë Kuvendit, Mimoza Hafizi i rikthehet profesionit, publikon ‘PIKA TRËNDAFIL’

Ish-deputetja e PS e cila u anëtarësua më pas me LIBRA-n e Ben Blushit, nuk ia doli dot të hyjë në kuvend në zgjedhjet...

Lajmet e fundit