Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

libohove

“S’jam unë fajtori, do dalë kush e ka bërë”, lihet në burg 53- vjeçari që akuzohet për përdhunimin e 16- vjeçares në Libohovë

Gjykata e Gjirokastrës ka caktuar masën e sigurisë “45 ditë paraburgim” për Kabul Hundën, i cili akuzohet se abuzoi seksualisht me një 16-vjeçare nga...

Covid-19 i “vë drynin” klasës së pestë, infektohen tetë nxënës në shkollën 9-vjeçare në Gjirokastër

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Gjirokastër ka mbyllur shkollën klasën e pestë në shkollën 9-vjeçare 'Avni Rustemi' në Bashkinë e Libohovës. Shkak është bërë infektimi...

Infermieret dhe recepsionistja me koronavirus, ISHSH mbyll qendrat shëndetësore në Libohovë

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Gjirokastër, ka mbyllur përkohësisht dy qendra shëndetësore në Bashkinë e Libohovës. Paraprakisht, bëhet me se shkak është bërë infektimi me covid-19...

Partia Socialiste “rrëmben” edhe Libohovën, LSI ulje të ndjeshme në këtë zonë

Procesi i numërimit vijon në qytetet e Shqipërisë, bashkia Libohovë e ka përfunduar atë. Sipas rezultateve në këtë bashki fituese ka arritur të dalë Partia...

Azili i Libohovës kthehet në karantinë për të kthyerit nga Greqia, kryebashkiakja mesazh qytetarëve: Kush rezulton me Covid shkon direkt te Infektivi

Libohova është përfshirë në hartën e bashkive të tjera të qarkut, ku po strehohen përkohësisht shtetas shqiptarë të kthyer nga Greqia përmes Kakavijës, të...

Mbyllet numërimi në Libohovë, Konispol e Belsh, rikonfirmohen kryebashkiakët aktualë

Është përmbyllur procesi i numërimit në orët e para të mëngjesit edhe në Bashkinë e Libohovës të Konispolit dhe të Belshit. ...

Çudirat e zgjedhjeve/ Kryetari i PD kandidon si këshilltar në PS-në e rilindur (EMRI- FOTO)

Çudirat e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit duket se sapo kanë nisur. Çudia e parë na vjen nga Libohova ku në...

Takim me Ruçin te Kryesia e Kuvendit, ja çfarë publikon Rama me VIDEO

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi te Kryesia e Kuvednit. Ndërsa ende nuk ka dalë ndonjë detaj...

Lajmet e fundit