Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Libi

Pamje të rënda: Roja bregdetare dhunon emigrantët në mes të detit (VIDEO)

Organizata jofitimprurës “Sea Watch” ka publikuar një video me pamje të rënda ku shihen rojet bregdetare që dhunojnë emigrantët në gomone që janë nisur...

Tragjedi në det: Përmbyset varka, mbyten 150 emigrantë

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në brigjet pranë Libisë, ku 150 emigrantë raportohet të jenë mbytur. Sipas Organizatës së Kombeve...

Sulmi ajror ndaj qendrave të emigrantëve, OKB kërkon mbylljen e tyre në Libi

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë thirrje për mbylljen e të gjitha qendrave të ndalimit të refugjatëve në Libi. Sipas...

OKB bën thirrje për armëpushim në Libi

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara dënoi sulmin vdekjeprurës në një qendër emigrantësh në Libi, ndërsa u bëri thirrje palëve të përfshira në...

Situata në Libi, Britania: Jemi të shqetësuar thellë

Britania e Madhe është thellësisht e shqetësuar për situatën humanitare dhe atë të sigurisë në Libi, ka thënë Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt...

Thellohet kriza në Libi, fuqitë botërore evakuojnë trupat

Fuqitë botërore kanë filluar evakuimin e trupave nga Libia për shkak të përkeqësimit të situatës së sigurisë.   Komandanti i Shteteve...

300 emigrantë në shinat e trenit në stacionin e Athinës, bllokohet qarkullimi

Në protestë kanë dalë 300 emigrantë nga Syria, Pakistani dhe Libia në shinat e trenit në Athinë duke kërkuar që të transportohen me tren...

Militantët sulmojnë ministrinë e Jashtme të Libisë

Tre persona kanë vdekur edhe të paktën 20 të tjerë janë plagosur pas një sulmi të militantëve në ministrinë e Jashtme të Libisë në...

Sarkozy merret sërish në pyetje për skandalin e financimit nga Gaddafi, ja çfarë deklaroi

Ish presidenti francez Nicolas Sarkozy është përballur me seancën e dytë të pyetjeve lidhur me skandalin e financimit me 50 milion euro të fushatës...

Morën 35 mijë euro, rebelët libianë lirojnë anijen shqiptare ‘Envi’

Rebelët në Libi kanë liruar anijen shqiptare të cilën e rrëmbyen rreth një muaj më parë dhe e përdorën për transportimin e klandestinëve. ...

Lajmet e fundit