Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

liberalizimi i vizave

Osmani në Austri: BE ta mbajë premtimin, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim të vizave

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani ndodhet në Austri për një vizitë zyrtare. Gjatë bisedimeve Vjosa ka theksuar se Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet...

A duhet besuar BE për liberalizimin e vizave për Kosovën? Lajçak tregohet i prerë: Nëse jo, atëherë shkoni diku tjetër dhe pyesni…

I dërguari i Posaçëm i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka dhënë një përgjigje paksa të ashpër, kur është pyetur në lidhje me...

Holanda “dritë të kuqe” Kosovës për liberalizimin e vizave: Dënoni të korruptuarit

Holanda është një prej shteteve të cilat po pengojnë procesin e liberalizimit të vizave të Kosovës. Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Holandës,...

Presidentja e KE i dërgon letër urimi Vjosa Osmanit, mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka marrë letër urimi nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen, në të cilën ka shprehur mbështetje...

Holanda kundërshon liberalizmin e vizave për Kosovën: Nuk janë ende gati, vendi është i zhytur në korrupsion

Qeveria e Holandës ka kundërshtuar liberalizimin e vizave për Kosovën pasi sipas tyre vendi është zhytur thellë në korrupsion. Sipas MPJ-së së këtij shtetit,...

Holanda kundër liberalizimit të vizave: Kosova ka probleme me korrupsion dhe krim të organizuar

Holanda mbetet një ndër problemet kryesore të mos-liberalizmit të vizave për kosovarët. Ministria e Jashtme e këtij shteti, ka thënë se pozicionin kundër lwvizjes së...

Prapaskenat në Samitin e Berlinit, Daçiç: Haradinajt i kërkuan heqjen e taksës në këmbim të liberalizimit të vizave

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar se gjatë Samitit të Berlinit, kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, i është kërkuar heqja e...

Liberalizimi i vizave, Haradinaj: Përkrahja nga Franca është pozitive

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga ambasada franceze në Kosovë, për nder të 14 korrikut, Ditës Kombëtare...

Liberalizimi i vizave, Haradinaj takime në Paris: Do ta nxjerrim Kosovën nga izolimi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë me dije se ndodhet në një takim me zyrtar të lartë në Paris në kuadër të agjendës...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Haradinaj takim me ministrin e Brendshëm francez

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se më 1 korrik do të takojë në Paris ministrin e Brendshëm francez Castaner. ...

Lajmet e fundit