Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

liber

Historia e pazakontë/ Gjykata dënon 19 vjeçarin që vodhi librin “Gjuetari i Balonave: Kisha dëgjuar shumë për të, s’ kisha lekë ta blija!

Gazetarja Anila Hoxha ka rrëfyer një ngjarje të pazakontë, ku një 19 vjeçar është dënuar nga gjykata e Tiranës, pasi akuzohet se ka vjedhur...

Diplomati Shaban Murati promovon librin “Rusët po vijnë”: Faktor negativ historik për çështjen shqiptare

Diplomati dhe njëherazi analisti i njohur, Shaban Murati promovoi ditën e djeshme botimin e tij të ri “Rusët po vijnë”, një përmbledhje analizash ndër...

Zelensky shkruan libër me fjalimet e luftës, ja kur do të publikohet

Një përmbledhje e fjalimeve të kohës së luftës nga Volodymyr Zelenskyy, me një hyrje të shkruar nga presidenti ukrainas, do të publikohet më 6...

Botohet vepra “Tinka Kurti – Ditari i një bashkëshorti” me rrëfimet e panjohura për jetën e aktores së madhe, Veliaj: Je shembull frymëzimi për...

“Tinka Kurti - Ditari i një bashkëshorti” është një botim i veçantë, mes ditarit dhe albumit fotografik, i sjellë me shumë finesë për lexuesin...

E rreshtuar në krah të ish-kryeministrit, Liri Berisha i bën dhuratën e veçantë Albana Vokshit

Liri Berisha, bashkëshortja e Sali Berishës i ka dhuruar një libër Alba Vokshit. Liri Berisha i ka dhuruar librin që ka shkruar vetë “Nënë Tereza...

Mesazhi i koduar i Yuri Kim, për kë “po bie kambana” në Tiranë?

Për të përshëndetur Panairin e Librit dhe uruar suksese autorëve pjesëmarrës në këtë panair, Ambasadorja e SHBA në Tiranë publikoi në rrjetet sociale një...

FOTOLAJM/ Krah fotos me bashkëshorten, drejtori i Pfizer mban në zyrën e tij pikturën dhe librin që i ka dhuruar Edi Rama

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi në Nju Jork një takim me drejtorin ekzekutiv të kompanisë Pfizer, Dr. Albert Bourla. Rama publikoi në rrjetet...

Rama takon Ermal Metën dhe nuk e lejon të largohet duarbosh: I ra rruga nga zyra ime

Kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrë këngëtarin shqiptar, Ermal Meta, i cili prej disa ditësh ndodhet në Tiranë për të nisur turin e...

“Duke ikur nga karrigia”, Erion Braçes “nuk i del e keqja”: Ka njerëz që i zë libri, ka të tjerë që e kërkojnë në...

Erion Braçe nuk do të jetë më pjesë e kabinetit qeveritar, pasi siç tha kryeministri Rama, ai ia kishte kërkuar vetë diçka të tillë. Por...

Princ Harry shkruan në fshehtësi një libër për jetën e tij, zbulohet shifra marramendëse që do marrë për ta publikuar

Si duket Princ Harry nuk ka aspak ndërmend që të ulë gjakrat me familjen e tij. Kur të gjithë mendonim se gjërat ishin qetësuar...

Lajmet e fundit