Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

Libani

BEJRUT/ Shifra e të vdekurve shkon 157 persona, 5000 të plagosur, ndërsa kryeqyteti libanez gjendet nën protesta të dhunshme

Bejruti nuk po gjen qetësi. Përpos shpërthimit katastrofik, që nga dita e djeshme kanë nisur protesta të dhunshme ku kërkohet dorëheqja e qeverisë. ...

Protestat në Liban, 400 të plagosur (VIDEO)

Protestat anti qeveritare në Liban po përshkallëzohen. Forcat e sigurisë po përballen me protestuesit në rrugët e Bejrutit. Rreth 400...

Kriza në ekstrem, protestuesit bllokojnë parlamentin

Ndërkohë, pak kohë më parë kryeministri Saad Hariri ka dhënë dorëheqjen nga posti pas presionit në rritje nga qytetarët libanezë.

Këshilltari i Presidentit: Ja kush e liroi Alvinin, nuk ishte as Rama e as ministri Lleshaj

Bisnesmeni dhe konsulli shqiptar i nderit ne Liban, Marc I. Ghorayeb 

Në krizë të rëndë ekonomike, shteti vendos tarifë për telefonatat me WhatsApp

Qeveria libaneze ka vendosur që të paguhen thirrjet telefonike nëpërmjet WhatsApp-it dhe platformave të tjera të komunikimit. Ministria e Telekomunikacionit thekson...

Incidenti i parë në Rio 2016, sportistët libanezë dhe izraelitë grinden në autobus

Disa atletë libanezë nuk lejuan të disa sportistë izraelitë të hipin na autobusin që duhej t’i dërgonte në stadiumin Maracana për ceremoninë hapëse të...

Kosova ‘merr me të mira’ Kinën, voton pro anëtarësimit të Pekinit në BERZH

Kosova ka përkrahur anëtarësimin e Republikës Popullore të Kinës dhe të Libanit në Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvilllim. Gjithashtu, Kosova ka...

Lajmet e fundit