Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

lgbtqi

SHBA planifikon opsionin e tretë gjinor në pasaportë, Blinken: Njerëzit do të zgjedhin vetë gjininë në dokument

Zyrtarët amerikanë njoftuan se planifikojnë të shtojnë opsionin e gjinisë së tretë në pasaporta. Sekretari i Shtetit, Antony Blinken paralajmëroi se shtimi i një opsioni...

Provokon artistja, pikturon dy burra shqiptarë me plis që puthen në buzë, brezin e kanë me ngjyrat e LGBTQI

Artistja Ermira Murati ka paraqitur veprën e saj të fundit, ku shihen dy burra tradicionalë shqiptarë të veshur me plis dhe tirqi, me brez...

Të zëvendësohet fjala “nënë”, Julian Deda i “përvishet” komunitetit LGBTQI: Tentativë e palaçove që ka për qëllim shkatërrimin e familjes

Pak ditë më parë komuniteti LGBTQI në Angli ka kërkuar që fjala “nënë” të mos përdoret më dhe të zvëndësohet me fjalën “prind që ka...

Komuniteti LGBTQI kërkon heqjen e fjalës “nënë”, ja me çfarë duan ta zëvendësojnë

Komuniteti LGBTQI në Angli së fundmi ka kërkuar që fjala “nënë” të hiqet nga përdorimi në dukumentat e vendit të punës dhe në vend...

Yuri Kim kundër dhunës ndaj komunitetit të LGBT: Kanë të drejtë të ushtrojnë liritë dhe të drejtat njerëzore

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka marrë pjesë sot në aktivitetin “Shqipëri e Barabartë”, një fushatë kundër diskriminimit dhe gjuhës së urrejtjes së...

Lajmet e fundit