Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

LGBT

Hungaria ndalon librat me përmbajtje homoseksuale

Ligjvënësit hungarezë kanë miratuar këtë të martë një ligj për të ndaluar tekstet me përmbajtje që promovojnë homoseksualitetin dhe ndryshimin e gjinisë tek të...

“Të hiqen fjalët NËNË dhe BABA”, reagon ashpër deputeti: A thua se na ka sjellë lejleku! Kjo kauzë kërkon të poshtërojë familjen tonë, nuk...

Kërkesa e organizatës LGBTI, e cila kërkon që të hiqen emrat NËNË dhe BABA dhe të zëvendësohen me emërtimet “prind që lind nr.1” dhe...

Komuniteti LGBT shpalos flamurin në mes të sheshit “Skëndërbej”, Altin Hazizaj: Tirana është më e rehatshme të jesh gay

Një flamur gjigant i komunitetit LGBT është ngritur në mes të sheshit “Skëndërbej” në Tiranë. 17 maji shënon ditën botërore kundër homofobisë dhe organizatorët kanë...

Braho për grupet joheteroseksuale: Është si të thuash, në mëngjes je pemë e në darkë alien

Ish-pjesëtari i grupit Ritfolk, Saimir Braho deklaron se ai personalisht nuk është pro të drejtave të grupeve jo heteroseksuale (LGBT). I ftuar në emisionin “Refleksione”,...

Putin me “grusht të hekurt”, ndalon personat e komunitetit LGBT të martohen dhe të birësojnë fëmijë

Vladimir Putin së fundmi ka nënshkruar një ndryshim në Kushtetutë që ndalon martesat e personave me të njëjtin seks në Rusi. Martesat e të njëjtit...

Ambasada PINK letër ministres Gjonaj: Personat LGBTI në Shqipëri të gëzojnë të drejtën e birësimit të fëmijëve

Ambasada PINK në Shqipëri i ka dërguar një letër ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, duke kërkuar që personat LGBTI të gëzojnë të drejtën e...

Tre ambasadorë në Paradën e LGBT në Tiranë, mbështetja dhe financimi i marshimit (EMRAT E AMBASADOREVE)

Parada e LGBT në Tiranë nuk merr mbështetje të madhe nga zyrtarë Brenda vendit. Ama, sa u përket ambasadorëve të vendeve evropiane ose jo,...

‘Prapë kanë dalë në rrugë ata që duan të martohen burrë me burrë?’ Fansat revoltohen me Jul Dedën: Tirana nuk është pronë e jotja…

Ditën e sotme është mbajtur në Tiranë ‘Parada e Krenarisë’ ku shumë persona protestuan për mosrespektimin e të drejtave të komunitetit LGBT në Shqipëri....

Parada e LGBT në ish-bllok, tranvestiti ‘Anxhela’ marshon me banderolën gjigante në dorë

Përfaqësuesit e LGBT kanë filluar aktivitetin e tyre duke marshuar në zonën e ish-Bllokut. Ata mbajnë nëpër duar banderola me thirrje...

Ëndrra e çdo femre, këngëtari i famshëm TRONDIT me deklaratën: Dua që fëmijët e mi të jenë GEJ

Ai është një prej këngëtarëve më të klikuar në botë, ndërsa gjithashtu femrat janë të gatshme 'të shkulin flokët' për të edhe pse që...

Lajmet e fundit