Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

lezha

Ndalohet në hyrje të Tiranës autobusi me protestues nga Lezha, revoltohet deputetja

Ndalohet autobusi i parë me protestues nga Lezha në hyrje të Tiranës.   Sipas deputetes së PD Lindita Metaliaj nga Lezha,...

Bilanci i ALUIZNI-t në 5 vite, publikohen shifrat e legalizimeve për Lezhën dhe Shkodrën

ALUIZNI vazhdon bilancin 5 vjeçar të legalizimeve. Këtë herë janë publikuar shifrat e qarkut të Lezhës dhe Shkodrës, prej shtatorit të vitit 2013 kur...

Gruaja nga Lezha padit bashkëjetuesin italian në polici, për çfarë akuzohet 71-vjeçari

Në komisariatin e policisë së Lezhës një grua dje ka kërkuar urdhër mbrojtje nga partneri i saj italian, me të cilin bashkëjetonte. ...

43-vjeçaren nga Lezha e gjen belaja, i fiksuari pas saj e përndiqte por ja se ç’ndodhi në fund

Një 43-vjeçare nga Lezha ka bërë sot një kallëzim në polici, pas pretendimit se një 53-vjeçar e ka përndjekur me qëllim kryerjen e marrëdhënieve...

Lezha e incidenteve elektorale, “përplas” palët për 7 mandate

*Shënim: Kandidati i LSI Gjovalin Kadeli nuk garon më, për shkak se ka ndërruar jetë. /newsbomb.al

Lezha dekoron ish komandantin e UÇK-së me titullin “nderi i qarkut”

Ish komandanti i UÇK-së dhe njëkohësisht politikani kosovar, Fatmir Limaj, ka marrë titullin Nderi i Qarkut të Lezhës. Limaj titullin e mori gjatë një...

Lajmet e fundit