Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

lezha

Të dhënat e INSTAT: Lezha dhe Durrësi me papunësinë më të lartë, ama kanë më shumë iPhone dhe iPad

Në paradoks me papunësinë e lartë qarqet e Lezhës dhe Durrësit disponojnë numrin më të lartë të iphone dhe ipad në raport me popullsinë...

“Nuk na jep njeri mikrofonin”, mësuesja nga Lezha “përplaset” me Floriana Garon, ndërhyn Berisha

Ish-kryeministri dhe kryetari aktual i PD Sali Berisha, ka kritikuar qeverinë për gjendjen e sistemit arsimor. Ai ka zhvilluar një takim këtë pasdite me...

Në hetim për ekstremizëm, shpallet në kërkim ndërkombëtar Luigj Marku nga Lezha, kërcënon këdo që i del kundër

Antiterrori dhe Prokuroria e Lezhës i kanë kërkuar ndihmë autoriteteve irlandeze për të arrestuar Luigj Markun, i cili akuzohet  për veprime ekstremiste me qëllim...

Lezha dhe Durrësi me normën më të lartë të punësisë, Kukësi dhe Gjirokastra më të ultën (GRAFIKU)

Pakësimi me shpejtësi i popullsisë si pasojë e emigracionit të lartë dhe rënies së lindshmërisë me ritme të shpejta po jep ndikim të fortë...

Drejtuesit politik të PS në Qarqe, Ulsi Manja merr Lezhën e Blendi Klosit, ministrja Balluku shkon në Dibër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri ka prezantuar sot Ulsi Manjën si drejtues politik në Lezhë. Në fjalën e tij, Gjiknuri falënderoi Blendi...

VIDEO/ “Je tamam për seks”, pedofili nga Lezha kapet mat, i bën kryqin “15-vjeçares”

Një tjetër rast pedofilie është goditur nga “Piranjat”. Kësaj here është Kristiani nga Lezha i cili ra në kurthin e “Kejsit” të Piranjave. Njësoj si...

“S’ka si Lezha për shefa kuzhine”, Rama ha bukë me qofte në mes të sheshit, i thotë “jo” salçiçeve

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur Lezhën për të kaluar mbrëmjen e sotme, i shoqëruar nga Damian Gjiknuri dhe kryebashkiaku Pjerin Ndreu. Ai u ndal në...

Lezha në “shtetrrethim”, efektivët e policisë kontrolle të shumta pas vrasjes së nënkomisarit Saimir Hoxha

Policia e Rendit dhe ajo Rrugore kanë shtuar efektivët në qytetin e Lezhës, duke bërë kontrolle të shumta në disa zona të qytetit. Ky aksion...

Ja sa EFEKTIVË JANË DEPUTETËT në bazë qarqesh! Berati mban kampion, Shkodra dhe Lezha në gjendje dramatike

ISP publikon disa të dhëna interesante sa i takon efektivitetit të deputetëve në rang qarqesh. Një kalkulim i angazhimit të deputetëve...

Punimet e OST, Lezha dhe Kurbini pa energji elektrike

Për shkak të punimeve në linjat 110kV Lac 2 – Ulëz dhe Lac 2 – Lezhë, nga ana e OST sot në datën 25...

Lajmet e fundit