Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

Levizja Vetevendosje

Kurti: SHBA e BE më shumë presion Tiranës e Prishtinës se sa Serbisë

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ftuar në intervistën e mbrëmjes në studion e lajmeve në Ora News, shpjegoi arsyet se pse marrëveshja...

Marrin shtetësinë shqiptare 6 anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje

Kryetari i Vetvendosje, Visar Ymeri, deputetët  Albin Kurti, Glauk Konjufca, Aida Dërguti, sekretari organizativ, Dardan Molliqaj dhe anëtari i Kryesisë, Liburn Aliu kanë përfituar...

Zgjerohet Vetëvendosja, deputetja Bujupi i bashkohet partisë së Visar Ymerit

Deputetja që dha dorëheqjen pak javë më parë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kada-Bujupi i është bashkuar zyrtarisht Lëvizjes Vetëvendosje. ...

Lajmet e fundit