Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

Levizja Vetevendosje

Klani “Pronto” në ndihmë të sektit “Coca cola zero”

Nga: Ilir BABARAMO Dicka e padëgjuar kurrë më parë po ndodh në Prishtinë. Dy tre vetë nga establishment drejtues i Vetëvendosjes kërkojnë që ose...

Tirana afron qëndrimet me Vetëvendosjen, Bushati: Duhet rivlerësim i dialogut Kosovë-Serbi

Shqipëria ka kërkuar për herë të parë me anë të ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, rivlerësim të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. ...

Kreu i “VV”, Ymeri: Kosova e pavarur nga Shqipëria dhe jo nga Serbia, nuk ka paqe pa ndryshuar qëndrim Beogradi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, gjatë një interviste për “Zërin e Amerikës” është shprehur se nuk mund të ketë paqe mes Kosovës dhe...

Prindërit e Astrit Deharit: Djalin tone e vrau shteti, mediat të mos e kthejnë në telenovelë

Prindërit e Astrit Deharit, Avni dhe Xhemile Dehari kanë akuzuar shtetin për vrasjen e djalit të tyre, duke kërkuar nga institucionet dhe mediat që...

Publikohen pamje nga burgu, si të burgosurit nxorrën nga qelia trupin e Astrit Deharit

Klan Kosova ka publikuar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit...

“Aktivistit Dehari iu gjet shishe plastike në fyt, kishte plagë në kokë”

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur në “Interaktiv” të KTV-së për vdekjen e aktivistët të kësaj partie, Astrit Dehari. ...

Aktivisti i “VV” vdiq në qeli nga asfiksia

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ka vdekur në qelinë e burgut të Prizrenit si pasojë e asfiksisë. Deklarata është bërë nga kryeprokurori i...

Mbahej prej 67 ditësh në paraburgim, aktivisti i Vetëvendosjes ndërron jetë papritur

Mjekësia ligjore dhe Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimet për të sqaruar vdekjen e dyshimtë të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Dehari, që po...

Kreu i Vetëvendosjes: Anulimi i demarkacionit, shmang luftën

Cenimi i integritetit territorial mund të prodhojë tensione të vazhdueshme në rajon, ka deklaruar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në një intervistë për...

Lëvizja Vetëvendosje bashkohet me qytetarët e Shqipërisë: Aventurizmi i interesit privat të ndalet

Partia Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka reaguar kundër importit të plehrave në Shqipëri. Nëpërmjet një deklarate, VV thekson se ky vendim i takon popullit...

Lajmet e fundit