Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

Levizja Vetevendosje

Vetëvendosja sulmon kundërshtarët, quan shkatërrues të Kosovës Thaçin, Veselit e të tjerë, ish-krerët e UÇK që janë sot në Hagë

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka publikuar pasditen e sotme një video-mesazh ku sulmon kundërshtarët politikë dhe i quan ata shkatërrues të shtetit të...

Lëvizja Vetëvendosje akuza të forta Ramës: E shikon Kosovën si pengesë për bashkimin e Shqipërisë me Serbinë

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysamedin Feraj, ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.Ai thotë se Rama e shikon Kosovën si...

Vetëvendosje: Rindërtim dhe drejtësi pas fitores së Teatrit në Kushtetuese, të ndëshkohen përgjegjësit!

Lëvizja Vetëvendosje me degë në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi ligjin special për kalimin e Teatrit në pronësi...

E papritur, Albin Kurti heq dorë nga reciprociteti me Serbinë, ja çfarë deklaronte para se të bëhej kryeministër

Qeveria e Albin Kurtit ka hequr sot dorë nga reciprociteti me Serbinë. Sot, Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka deklaruar se...

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri: Mitsotakis dhe Dendias nxorrën zbuluar Ramën, ka bërë marrëveshje për zgjerimin e Greqisë me 12 milje, më pas çështja shkon...

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka akuzuar kryeministrin Rama se ka bërë marrëveshje me kryeministrin grek Mitsotakis për zgjeriumin e Greqisë me 12 milje në...

Marrëveshja dy-palëshe në SHBA, reagon Vetëvendosja: Pika 7 konsiderohet tradhëti, rikthen Serbinë në Kosovë (E PLOTË)

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas marrëveshjes dy-palëshe Kosovë-Serbi sot në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. Përmes një shënimi në facebook, LVV...

Deklarata e Thaçit pas takimit me Kurtin, reagon Vetëvendosje: Presidenti nuk mund të vendosë afate

Pas takimit të Albin Kurtit me presidentin Hashim Thaçi, Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar se ky i fundit gjatë takimit të ketë përmendur apo vendosur...

Zyrtari i lartë i Vetëvendosjes: Do të kultivohen marrëdhënie të mira mes Kosovës dhe Shqipërisë

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje Arbër Zaimi, shprehet se Kosova dhe Shqipëria nuk e kanë luksin që të kenë konflikte institucionale, ndaj sipas...

Kërkon regjistrimin në Gjykatën e Tiranës, Lëvizja Vetëvendosje tashmë edhe në Shqipëri

Në gjykatën e Tiranës është dorëzuar para 1 muaji kërkesa për Qendrën 'Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri'. Ka qenë Boiken Abazi që...

Lajmet e fundit