Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

LEVIZJA E LIRE

SHENGENI BALLKANIK, zbardhen tre dokumentet që firmosin sot tre LIDERËT, nga lëvizja e lirë nëpër dogana, tek ndihma në fatkeqësitë natyrore

Dy memorandum mirëkuptimi dhe një marrëveshje ndërshtetërore. Këto janë tre dokumentet që do të firmosen sot në Shkup, pas dsikutimeve në forumin ekonomik, mes...

“Ne, Shqipëria, nuk ndalemi më”, Edi Rama “në delir” pas vendimit të BE: Nuk ka më kufizime për levizjen

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit që kanë marrë sot vendet anëtare të Bashkimit Europian, për heqjen e kufizimeve të lëvizjes për 8 vende...

E penalizon Shqipërinë konflikti Maqedoni-Bullgari? Varhelyi: Qershori muaji kritik, ne po punojmë fortë; Rama: I kemi bërë detyrat, jemi të qetë

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi, kanë mbajtur pak më parë një konferencë për mediat, për Konferencën e parë ndërqeveritare të...

Ministri grek i Turizmit i garanton Blendi Klosit: Do të lejojmë levizjen e lirë në kufi, por duke respektuar protokollet anticovid

Ministri i Turizmit Blendi Klosi thotë se homologu i tij grek e ka garantuar se do të lejohet lëvizja e lirë e shqiptarëve në...

Zbardhet plani i BE për hapjen e bareve dhe restoranteve, ja kur rifillon lëvizja e lirë, vetëm pas 1 viti…

Bashkimi Europian ka hartuar një plan për rifillimin e jetës sociale dhe ekonomike, duke vendosur edhe datat kur do të rihapen aktivitetet. ...

Parlamenti europian miraton rregullat e reja të Schengen

Parlamenti Evropian ka miratuar rregulloren në lidhje me sistemin e ri të kontrollit kufitar për regjistrimin dhe ruajtjen e informacioneve në mënyrë elektronike. ...

Lajmet e fundit