Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

letoni

Vendi i fundit i Bashkimit Europian, Gazprom pezullon furnizimet me gaz në Letoni

Gjigandi rus energjetik Gazprom thotë se ka pezulluar furnizimet me gaz në Letoni - vendi i fundit i BE-së që ka përjetuar një veprim...

Në kufi me Rusinë, shefi i NATO-s takon trupat shqiptare me mision në Letoni

Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, është takuar dje me trupat paqeruajtëse shqiptare që shërbejnë me mision në Letoni. Vendi ndodhet në kufi me Rusinë...

30 mijë vaksina AstraZeneca mbërrijnë në Shqipëri, ja vendi që na i dhuroi

30 mijë vaksia AstraZeneca kanë mbërritur në vendin tonë gjatë ditës së sotme. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e...

NATO në Letoni përkujton Dëshmorët Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi, ushtarët me kurora në duar: Do të jeni gjithmonë mes nesh

Forcat e armatosura në Letoni kanë përkujtuar dy Dëshmorët e Atdheut, Rreshter Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushi të cilët humbën jetën gjatë detyrës...

1 vit nga tragjedia në Letoni, përkujtohen dy efektivët e FA që ranë në krye të detyrës

Forcat e Armatosura nderuan dy efektivët e rënë në krye të detyrës një vit më parë në Letoni, major Klodian Tanushin dhe nëntetare Zerife...

Meta pret në Presidencë ambasadoren e re të Letonisë: E garantova për vijimin e kontributit të Shqipërisë…

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim Ambasadoren e re të Letonisë në Shqipëri, Solvita Āboltiņa. Meta e ka...

PREKËSE/ Rreshteri i vetëm që mbeti gjallë, lë spitalin dhe shkon me paterica në ceremoninë mortore të shokut të luftës

Kjo është një foto prekëse nga ceremonia e lamtumirës që iu dha sot major Klodian Tanushit. Miku i tij, rreshteri Julian...

Lajmet e fundit