Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

lekundje termeti

Tërmeti në Lezhë, bashkia jep informacion dhe vë në dispozicion një numër telefoni

Menjëherë pas lëkundjeve të tërmetit të cilat goditën mbrëmjen e sotme qytetin e Lezhës, bashkia e këtij qyteti ka reaguar duke dhënë informacionet e...

Haiti goditet nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.7

Një tërmet i fortë i magnitudës 6.7 ka tronditur pak minuta më parë ishullin e Haitit. Tërmeti ka patur epiqendër në një thellësi prej 10...

Lëkundje tërmeti, epiqendra vetëm 27 kilometra nga Shkupi

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Tërmeti ka qenë i magnitudës 3.3 dhe në një thellësi prej...

Pamje të frikshme nga kamerat e sigurisë, si u “shkund” Siçilia dje nga tërmeti (Video)

Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter u regjistrua në mesnatë në Ishullin e Siçilisë. Fatmirësisht tëremti nuk shkaktoi dëme...

Nuk kanë të ndalur tërmetet, lëkundje të fuqishme në Greqi

Një tërmet i fortë ka lëkundur shtetin fqinj mëngjesin e sotëm. Mësohet se në Samos të Greqisë janë ndjerë lëkundje me...

Tërmet i fortë 6.8 ballë në Amerikën Latine

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.7 i shkallës rihter ka tronditur pak minuta më parë disa qytete në Kili. Sipas...

Tërmet i fortë në juglindje të Shqipërisë

Tre tërmete të forta kanë tronditur zonën në të dyja anët e kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Tërmeti i parë, 3.2...

Tërmet i fuqishëm 6.5 ballë në Meksikë, shkunden ndërtesat

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak minuta më parë Meksikën duke shkaktuar panik te mijëra banorë. Tërmeti e ka patur...

Lajmet e fundit