Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Leicester City

E konfirmon klubi: Miliarderi mes 5 viktimave në rrëzimin e helikopterit

Miliarderi Vichai Srivaddhanaprabha, pronar i klubit të Premier Ligës Angleze Leicester City, është mes pesë viktimave nga rrëzimi i helikopterit ditën e djeshme. ...

Liga më e fortë në botë fillon me spektakël dhe “7+”

Një start më shumë sesa spektakolar mund të quhet përballja mes Arsenalit dhe Leicester që startoi kampionatin anglez. Një ndeshje me aksione,...

Claudio Ranieri “shpërthen” në lot: Dje “vdiqën” ëndrrat e mia

Claudio Ranieri thotë se Leicester City do të jetë përgjithmonë i veçantë për të, pas historisë që shkroi në edicionin e kaluar të Premier...

Eurosport për Shqipërinë: Janë Leicester-i në futbollin ndërkombëtar

Eurosport ka publikuar një video për udhëtimin e Kombëtares Shqiptare në eleminatoret e kampionatit europian “Francë 2016”. Duke e konsideruar Shqipërinë si...

Leicester shpallet për herë të parë kampion i Anglisë

CHAMPIONS!!!! pic.twitter.com/pFtvo5XUNx— Christian Fuchs (@FuchsOfficial) May 2, 2016

Aromë titulli në Leicester

“E pabesueshme” është një fjalë që tashmë duket bajate dhe pa asnjë vlerë, sepse Leicester City jo vetëm që po realizon mrekullinë, por po...

Lajmet e fundit