Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
18 °
Die
17 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

legalizimi

Grupi i Alibeajt kundër legalizimit të kanabisit: Betejë në të gjitha frontet për ta ndaluar! Licensat do i marrin miqtë e Ramës

Enkelejd Aliebaj, kreu i Grupit Parlamentar të PD në Kuvend, reagon pas publikimit të projektligjit të Qeverisë për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore...

“Legalizimi i kanabisit në vendin tonë”, Rama: Nuk do merrni trastën e të shkoni oburra ta shisni, ja çfarë procesi do të ndjekim

Kryeministri Edi Rama pasditen e sotme është ndalur në qytetin e Durrësit ku ka zhvilluar një takim me qytetarët. Gjatë fjalës së tij kryeministri është...

Përfundon procesi i legalizimit të dy objekteve në Unazën e Re, Lame: Subjektet që kanë braktisur banorët në pallatet e mëparshme duhet të mos...

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame i shoqëruar nga drejtori i DVASHK Rurale 2, Artur Çobani, kanë marrë pjesë në përfundimin e procesit...

Regjistrohen shtëpitë e vjetra në Gjirokastër, Lame batuta: Pasi bëmë legalizimet e kohës së Saliut, tani kemi ato të kohës së sulltan Abdyl Hamidit

Kadastra Shqiptare po kryen procesin e regjistrimit të shtëpive para viteve 1991, në kuadër të zbatimit të ligjit 20/20 “për përfundimin e proceseve kalimtare...

Lame: Duhet t’u themi STOP ndërtimeve pa leje. Qarqet të dërgojnë dokumentet për certifikimin e pronave

“Procesi i legalizimeve vijon dhe pse ai duhet të ketë një fund”,  kështu u shpreh Kreu i Kadastrës Shqiptare, Artan Lame, në një konferencë...

Merr fund MAKTHI prej dy dekadash për 40 familje, pronari i pallatit “U ARRATIS”, sot banorët morën legalizimet

Kanë pritur 18 vjet për të marrë legalizimin e shtëpisë. Askush nuk ishte kujtuar që t'i pajiste me një copë letër që shtëpinë e...

Kuvendi miraton dekretin e Metës për ‘Kadastrën’, legalizimi dhe titujt e pronësisë do të merren në një zyrë

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 75 vota pro dekretin për “Kadastrën”. Ai ishte shqyrtuar një ditë më parë në Komisionin...

Italia drejt legalizimit të hashashit, depozitohet në Senat projektligji

Italia merr seriozisht miratimin e ligjit për legalizimin e Hashashit. Senatori Matteo Mantero ka depozituar në Senat dizenjimin për ligjin për legalizimin e kultivimit,...

Zbardhet skema,si pagoi 6 mijë € policja për legalizimin e banesës

Zbulohet skema e korupsionit për legalizimin e një objekti nga zyra e ALUIZNI-t të zonës së Laprakës. Mësohet se efektivja e policise, Kleona...


Lajmet e fundit