Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

legalizimet

Mbaron regjistrimi fillestar i pronave në Vuno, fillon afishimi për Dhërmiun, Lame: Aplikoni të pajiseni me certifikatë pronësie

Pas Iliasit dhe Gjilekës, vjen radha e Vunoit dhe Dhërmiut në përfundimin e procesit të regjistrimit fillestar të pronave. Janë rreth 1700 prona në...

PD e çoi në gjyq, Lame fillon “avazin” e vjetër: Apartamentet nuk janë me shenjë, ca të majtë e ca të djathtë

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame së bashku me drejtoreshën e drejtorisë vendore Tirane-1, Risena Xhaja, kanë marrë pjesë në përfundimin e procesit...

Artan Lame flet per “regjistrimin”: Ajo mbledhje është zhvilluar në 2017, ç’ka kam thënë janë të vërteta, ndryshimi i vetëm: Ligji i ri ...

Ditën e sotme gazetari Artan Hoxha publikoi një regjistrim zanor të kreut të Kadastrës Shqiptare Artan Lame, i cili fliste për 320 mijë prona...

Nga Shkodra në Sarandë, Kamëz, Fier, Berat… Kadastra thirrje qytetarëve: Paguani faturën për legalizim (LISTA ME EMRAT)

Kadastra Shqiptare i bën thirrje qytetarëve të cilëve u ka dalë emri në listat me mëposhtme të paraqiten për të kryer pagesën e taksës...

BASHA kthehet te legalizimet: RAMA mashtroi dhe u grabiti tokat shqiptarëve (MESAZHI)

Kreu i PD-së Lulzim Basha sulmoi sërish kryeministrin Rama për mashtrimet me legalizimet falas të banesave. Në një postim të...

Përfundon procesi i legalizimeve në Konispol, Lame: Agjencia e re e Kadastrës, reforma pasuese

Bashkia Konispol është e para bashki që përfundon procesin e legalizimit.   “Sot gjendemi në Konispol për të dorëzuar grupin e...

ALUIZNI legalizon për banorët një pallat të braktisur nga investitori, Lame bën thirrje: Bëhuni bashkë për përmbylljen e procesit

ALUIZNI, përfundoi procesin e legalizimit për banorët e një tjetër pallati (Godinë banimi dhe shërbimi 8 kat+ 2 kat nëntokë), të braktisur nga investitori....

Përfundon procesi i legalizimeve në Pezë, nis regjistrimi edhe i tokës bujqësore

Peza është zona e parë në Tiranë që përfundon procesin e legalizimeve. Në një aktivitetet të zhvilluar në këtë njësi administrative, ALUIZNI dha lejet...

Lajmet e fundit