Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

lefter maliqi

“Jam kundër këtij akti të turpshëm”, Lefter Maliqi: Votimi i sotëm monist

Deputeti Lefter Maliqi është shprehur hapur në Kuvend se është kundër shkakrimit të presidentit Ilir Meta, teksa e ka quajtur sancën një ekstradë. Maliqi e...

Shkarkimi i i Metës, Lefter Maliqi: Seancë qesharake, nuk vendos Parlamenti, por Gjykata

Sot është duke u zhvilluar senaca plenare për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Pak para nisjes së kësaj seance, Lefter Maliqi ka thënë për mediat...

Nesër votohet për shkarkimin e Metës, Lefter Maliqi tregon hapur votën: Vendin e ka mbuluar krimi në qeveri e Parlament, mos u habisni…

Ditën e nesërme në Parlamentin e Shqipërisë do të votohet për shkarkimin ose jo të Presidentit Meta, pas vendimit që mori Komisioni Hetimor.Deputeti Lefter...

Vajza e tij feston 23-vjetorin, Lefter Maliqi me urim të ndjerë: Je këshilltarja jonë më e mirë, uroj të bëhesh Prokurore e shkëlqyer

Dita e sotme është e veçantë për deputetin opozitar, Lefter Maliqi, pasi vazja e tij feston ditëlindjen. Maliqi ka postuar një foto të vajzës në...

Lefter Maliqi thirrje popullit për revolucion: Uragani të vërshojë në rrugë, mos blini asgjë

Deputeti opozitar Lefter Maliqi thotë se e vetmja mënyrë për të larguar qeverinë e kryeministrit Edi Rama është përmes “revolucionit demokratik”. Përmes një postimi në...

97 vota pro komisionit kundër Metës, ja kush janë 6 “besnikët” e Presidentit që votuan kundër, 1 abstenim (EMRAT)

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot vendimin për ngritjen e komisionit hetimor bazuar në kërkesën e një grupi prej 50 deputetësh për shkarkimin nga detyra...

Lefter Maliqi nxjerr “fakte” nga shit-blerja e votës: Të hënën të gjithë qytetarët e Beratit dhe Kuçovës u dyndën në dyqane me 50-çe të...

Kandidati i LSI-së në qarkun e Beratit, Lefter Maliqi, ka nxjerrë “fakte” nga shit-blerja e votës për zgjedhjet e 25 prillit.Ai tha se një...

“Ti je palaço, je pederast”, plas keq mes Frrok Çupit dhe Lefter Maliqit, analisti heq mikrofonin dhe braktis emisionin

Analisti Frrok Çupi dhe deputeti Lefter Maliqi kanë debatuar me tone të ashpra paraditen e sotme, teksa të dy ishin të ftuar në një...

Lefter Maliqi bën deklaratën e fortë: Vrasës me pagesë kanë kërcënuar administratën, opozita po mbledh faktet për të shkuar në zgjedhje të parakohshme

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me procesin zgjedhor. Përmes një prononcimi për media, ai tha se vrasës me pagesë...

Doli i zhgënjyer nga gara në Berat, Lefter Maliqi nuk dorëzohet: Dështimi i pamerituar të motivon deri në fitore

Lefter Maliqi ka publikuar në rrjete sociale një foto të tijën me një mbishkrim për të uruar të gjithë qytetarët në këtë fillim maji,...

Lajmet e fundit