Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Lefter Koka

Zbardhet vendimi i Gjykatës së Lartë: Lefter Kokës i refuzohet rekursi për të dalë nga burgu! Apeli ka arsyetuar drejt mbajtjen në qeli (E...

Gjykata e Lartë ka zbardhur vendimin për mospranimin e rekursit të ish-ministrit Lefter Koka. Ky i fundit kërkoi nga institucioni më i lartë i...

Lefter Koka kërkesë Gjykatës së Lartë: Të hiqet sekuestro e kantinës së verës!

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka, i është drejtuar me një kërkesë Gjykatës së Lartë dhe kërkon që të hiqet sekuestro që SPAK ka vendosur...

Rama flet për Kokën dhe Bllakon: SPAK-un për atë punë e ngritëm, ministrave u them “për çdo gjë që bëni pas shpine…”

Kryeministri Edi Rama thotë se me ish-ministrin Lefter Koka dhe ish-deputetin Alqi Bllako, të cilët sot ndodhen në burg me akuza të rënda korrupsioni,...

Kërkoi lehtësim të masës së sigurisë, Gjykata e Lartë refuzon rekursin e ish-ministrit Lefter Koka

Gjykata e Lartë ka refuzuar rekursin e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, pasi ky i fundit kërkoi lehtësim të masës së sigurisë. Gjykata la në...

SPAK zbulon aferat e Lefter Kokës, ish-ministri përfitoi rreth 150 milionë lekë nga inceneratorët

Rreth 1.5 miliardë lekë janë përvetësuar nga ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, i cili aktualisht ndodhet pas hekurave për aferën korruptive të inceneratorit të...

SPAK kërkon arrestimin e DEPUTETIT SOCIALIST, sekuestrohet Inceneratori i Fierit dhe 4 PASURI TË PALUAJTSHME të Lefter Kokës

SPAK ka kërkuar nga Kuvendi autorizimin për të arrestuar deputetin socialist Alqi Bllako, pasi ky i fundit akuzohet për shpërdorim detyrë në lidhje me...

Lefter Koka bën rekurs në Gjykatën e Lartë: Kërkon të dalë nga burgu

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë dhe kërkon të dalë nga qelia, shkruan neWsbomb.al. Ai është aktualisht në...

Del vendimi qesharak i Gjykatës së Posaçme që ish-ministri Koka s’lihet i lirë: Gjykata do rregullojë imazhin përballë ndërkombëtarëve (!!!)

“Në kërkesën lidhur me llojin e masës së sigurimit që kërkohet të caktohet, Gjykata mban parasysh proporcionalitetin dhe përshtatshmërinë specifike të nevojave të sigurimit...

Gjykata e Posaçme s’ndryshon masën, Lefter Koka mbetet në qeli

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masën arrest me burg për ish-ministrin Lefter Koka që akuzohet për korrupsion lidhur me inceneratorin e Elbasanit. Ish-ministri...

Edi Rama përgjigjet për Shkëlqim Canin: Nuk u largua se kundërshtoi inceneratorin, atë punë kishte! Do shkarkoja 17 ministra (E PLOTË)

Ish-ministri i Financave Shkëlqim Cani nuk është shkarkuar se kundërshtoi kontratën për inceneratorin e Elbasanit. Kështu u shpreh pasditen e kësaj të mërkure kryeministri...

Lajmet e fundit