Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

lefter alla

Kërkon lirinë se vuan nga zemra, Gjykata cakton mjekët për Lefter Allën, do zbulojnë nëse ka probleme shëndetësore

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla kërkon që të dalë nga burgu. Përmes avokatit të tij, Alla shpesh herë ka kërkuar nga togat e zeza...

Lefter Alla e merr lajmin në spitalin e burgut, Apeli i Posaçëm lë në qeli ish-kryebashkiakun e Bulqizës

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla dhe ish-zyrtarët e tjerë të kësaj bashkie do të qëndrojnë në burg. Ata kishin apeluar vendimin e Shkallës së...

Lefter Alla kërkon të dalë nga burgu, Apeli i Posaçëm vendos sot për ish-kryebashkiakun e Bulqizës

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla kërkon që të dalë nga burgu. Përmes avokatit të tij, Alla ka kërkuar nga togat e zeza masë më...

Lefter Alla në burg, Këshilli zgjedh pasuesin e ri të Bashkisë së Bulqizës

Këshilli Bashkiak i Bulqizës ka zgjedhur sot drejtuesin e ri të këtij institucioni. Bëhet fjalë për Gëzim Xhafën, i cili mbante pozicionin e kryetarit...

Bulqiza pa kryetar në prag të zgjedhjeve, Qeveria shkarkon Lefter Allën pas arrestimit nga SPAK

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla është shkarkuar këtë të premte nga posti. Edhe pse është arrestuar prej ditësh nga SPAK për shkelje në...

“PS nuk është zyrë avokatie për askënd”, Balla e konfirmon: Kryebashkiaku i Mallakastrës do rikandidojë në zgjedhje

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Taulant Balla ka folur për media, ku ka vlerësuar punën e Reformës në Drejtësi. Balla është pyetur në lidhje...

Gjykata lë në burg Lefter Allën dhe zyrtarët e Bashkisë, flet avokati: Prokuroria nuk ka hetuar siç duhet punimet për Ujësjellësin

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për kryebashkiakun socialist Lefter Alla, i akuzuar për shkelje të barazisë...

“Të më thonin hap krahun, sesa të më bënin gjyqe politike”, zbardhet DËSHMIA e Lefter Allës pas arrestimit për abuzim me tenderin e Ujësjellësit

Kryebashkiaku i  arrestuar i Bulqizës Letfer Alla, i ka cilësuar si politike, akuzat e ngritura ndaj tij. “Në gjykimin tim më mirë të më thoshin...

Gazetari flet për dekonspirim: Lefter Alla e pa arrestimin në televizor, para se të shkonte policia

Lefter Alla, kryebashkiaku i Bulqizës dhe 12 persona të tjerë, u arrestuan dje me urdhër të SPAK për abuzim me një tender me vlerë...

Lefter Alla në prangat e SPAK-ut, Balla kërkon falje për arrestimet e kryebashkiakëve: I shpëtuan filtrave tanë, të përballen me drejtësinë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialist, Taluant Balla, ka komentuar arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Bulqizës Lefter Alla i cili u kap...

Lajmet e fundit