Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

LDK

Kreu i LDK-së takohet me Palmer dhe Kosnett, zbulon për çfarë biseduan në tryezë me diplomatët e SHBA

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është takuar sot me zëvendës ndihmës sekretarin e SHBA-së, Matthew Palmer dhe Ambasadorin e SHBA në Kosovë, . Gjatë këtij...

Ish-deputeti i Kosovës e thotë troç pse nuk u bashkua me Haradinajn: Shkova pas Rugovës se ishte i shkolluar, si Ramushi jemi vetë

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka rrëfyer për kohën kur Ramush Haradinaj i bëri ofertë që t’i bashkohej AAK-së, të cilën...

Plas në Kosovë, simpatizantët e LDK-së dhe Vetëvendosjes sherr në mes të qytetit (VIDEO)

Vetëm 2 ditë para zgjedhjeve në komunën e Podujevës në Kosovë, ka plasur sherri mes simpatizantëve të LDK-së dhe tyre të Vetëvendosjes. ...

AAK i vendos kushte LDK-së: Nëse Ramush Haradinaj nuk zgjidhet  President do të kemi zgjedhje të parakohshme

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim selmanaj, ka paralajmëruar se vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme nëse Presidenti i ardhshëm...

Vetëvendosje e quan kryeministrin e Kosovës ‘KOTI’, LDK ankohet te Vjosa Osmani, ajo tallet dhe fillon ‘hakmarrjen’: Do shikoj nëse fjala…

Pas shkarkimit si nënkryetare e LDK dhe heqjes nga anëtarësia e partisë, Vjosa Osmani duket se ka filluar hakmarrjen personale ndaj atyre që e...

U sulmua nga anëtarët e LDK me fotot e babait i veshur si polic serb, Vjosa Osmanit i del në krah Isa Mustafa

Gjatë ditës së djeshme mediat kosovare publikuan disa foto ku shihej babai i Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanit, si pjesë e policisë...

TRAGJIKE/ Vdes në moshën 22-vjeçare vajza e ish-zyrtarit të LDK-së

Ka ndërruar jetë në moshën 22- vjeçare, Alba Kryeziu, vajza e Fadil Kryeziut, themeluesit te degës dhe ish zyrtarit të lartë të LDK-së në...

LDK arrin marrëveshje edhe me Nismën, i jep 2 ministri dhe një zv.kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate kanë arritur marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Kjo marrëveshje u arrit pas takimit të dy...

Haradinaj: Albin Kurti dështoi, pse programet e AAK-së dhe LDK-së janë të ngjashme

Ish- kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sot në mbrëmje në News 24 për krijimin e qeverisë së re duke thënë se programet e LDK-së dhe...

LDK e bindur për krijimin e qeverisë së re: Kemi 64 vota, Lista Serbe do të ketë një zv.Kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbledhur grupin parlamentar për të biseduar në lidhje me krijimin e qeverisë së re me Avdullah Hotin si kryeministër....

Lajmet e fundit