Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

Lazio

“Hysaj nuk është krimb, është shqiponjë”, Erion Braçe u “vërsulet” tifozëve të Lazio për futbollistin e Kombëtares: Idiot, fashizimi është krim

Erion Braçe, zv.kryeministri i Shqipërisë ka reaguar sërish për “çështjen” Hysaj. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është në qendër të kritikave nga tifozët e Lazios...

Juventus vuan, por në fund triumfon ndaj Lazios

Juventusi kthen rezultatin duke mposhtur Lazion dhe tregon sërish që nuk ka rivalë në Serie A. Bardhezinjtë e përmbysën Lazion duke...

‘Karma’ kalon kufinjtë, EKIPI italian stërvitet me këngën shqiptare (VIDEO)

Kënga ‘Karma’ e Flor Mumajesit ishte padyshim hiti i verës së kaluar, por se kënga e tij dëgjohej në stadiumet ndërkombëtare për këtë nuk...

Në Serie A fitojnë të mëdhatë, Napoli është spektakolar përballë Lacios

Është mbyllur mbrëmjen e sotme java e 5-të e Seria A që kishte filluar mbrëmë me ndeshjen Bologna Inter. Mbrëmja e sotme...

Shpërtheu si talenti i vitit, Lacio i trefishon rrogën Thoma Strakoshës

Portieri i Kombëtares kuqezi është shndërruar në faktor te Lacio. Thoma Strakosha konsiderohet si e ardhmja e portës bardhekaltër, ndërsa është shpallur edhe talenti...

Etrit Berisha nuk është më i preferuar, Lazio “hipotekon” Bufonin e ri

Portieri i kombëtares, Etrit Berisha, nuk duket se i ka mirë punët te Lazio. Lojtari që mbron katërkendorin kuqezi, edhe pse ka bërë paraqitje...

Berisha kryen vizitat mjekësore, mbetet në Itali

Etrit Berisha ka zyrtarizuar ekipin e tij të “ri” në Itali. Ai ka kryer vizitat mjekësore dhe që nga sot çështja e transferimit të...

Juventus vazhdon rrugëtimin drejt titullit, Roma i falet Totit

Juventus vazhdon rrugëtimin e frikshëm në Serinë A. Kampionët e Italisë shkatërrojnë edhe Lacion, 3-0 duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për titullin...

Bie Napoli, Roma triumfon në derbi

Napoli bie në Friuli, ku u mposht 3-1 nga Udinese në javën e 31-të të Serisë A. Protagonisti i sfidës ishte Bruno Fernandes. Portugezi...

1-shi i kombëtares, Ertrit Berisha feston ditëlindjen, mbush 27 vjeç

Portieri i Kombëtares Shqiptare Etrit Berisha, feston sot ditën e lindjes. Numri një i kombëtares i cili mkbrojti denjësit portën...

Lajmet e fundit