Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

lazarat

Aksion në Lazarat, sekuestrohen katër armë zjarri, një granatë e mijëra fishekë në një banesë (EMRI)

Gjatë një operacioni të zhvilluar në Lazarat policia ka sekuestruar armë dhe municione. Kontrollet janë zhvilluar në banesë të Amarildo Alikos...

Arrestohet Beqo Brahimi, pjesëtari i “Grupit të Lazaratit” i dënuar me 8 vite burg (VIDEO)

Arrestohet Beqo Brahimi, i dënuar me 8 vite burg si pjesë e “grupti të zjarrit” gjatë aksionit të policisë në fshatin Lazarat në vitin...

Kërkohej prej kohësh nga policia, arrestohet ‘i tmerrshmi’ i Lazaratit’ (FOTO-EMRI-AKUZA)

Policia e Gjirokastrës ndaloi të kërkuarin Bako Buzheri nga Lazarati. Ndalimi i tij u bë nga një patrullë policie. Sipas informacioneve,...

‘Zgjerohet harta e vatrave me narkotikë’, Zëri i Amerikës: Rikthehet pas pesë vitesh marijuana në Lazarat

Operacionet e Policisë së Gjirokastrës po zbulojnë vatra të reja të mbjella me bimë narkotike në jug të Shqipërisë. Në harkun...

RIKTHEHET kanabisi në Lazarat, policia hyn sërish në fshat, 5 të ARRESTUAR

Rikthehet kultivimi i kanabisit në Lazarat. Mësohet se policia ka hyrë sërish në fshat dhe ka vënë në pranga 5 persona. ...

Ekstradimi për vrasjen e Bashës, avokati i Hirajt: Atë ditë ishte në Tiranë, do provojmë pafajësinë

Avokati mbrojtës i Ruhan Hirajt, i ekstraduar ditën e sotme nga SHBA, si pjesë e grupit kriminal të Lazaratit të akuzuar për vrasjen e...

Telefonata alarmon policinë e Gjirokastrës, blindohet Lazarati

Policia e Gjirokastrës ka zbarkuar mëngjesin e  sotëm në fshatin Lazarat. Shkak është bërë një telefonatë anonime që ka mbërritur në...

VRASJA E EFEKTIVIT/ Ish-ministri: Jam skandalizuar nga historia që një zonjë nga Lazarati më rrefeu në plazh

“Jam skandalizuar nga historia që një zonjë nga Lazarati më rrefeu një ditë gushti”. Kështu e nis ish-ministri i Drejtësisë Ylli...

Tritol shtëpisë së vrasësit të Ibrahim Bashës në Lazarat, ZBULOHET dëshmia e babait kundër bandës që ekzekutuan efektivin

Ditën e djeshme një shpërthim me tritol tronditi Lazaratin.  Shpërthimi ndodhi në derën e jashtme të banesës së shtetasit Adem Selimi, i cili është...

Sulm me tritol në Lazarat: Shtëpia e vrasësit të Ibrahim Bashës, dyshohet pista e gjakmarrjes

Një shpërthim me tritol ka terrorizuar mbrëmjen e djeshme të gjithë Lazaratin, ndërsa mësohet se shtëpia i përkiste njërit prej të arrestuarve për vrasjen...

Lajmet e fundit