Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
33 %
2.1kmh
0 %
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
13 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

lasgush poradeci

“Grumbullim dhe kazan plehrash që qëndrojnë mbi kokën e varrit”, vajza e Lasgush Poradecit: Bashkisë së Pogradecit t’i vijë turp

Marie Lasgush Poradeci, vajza e poetit shqiptar Lasgush Poradeci ka publikuar disa foto që duhet të konsiderohen të turpshme për Bashkinë e Pogradecit. Ajo ka...

Vajza e Lasgush Poradecit e emocionuar: Më gufon zemra kur shikoj avionin me emrin e babait tim që sjell vaksina, vjen nga Londra dhe...

Ditën e sotme u inagurua aeroporti i r ii Kukësit, ku avioni “Lasgushi” i nisur nga Londra u ul fillimisht në Rinas dhe më...

“Se s’dashuronja as unë as ti, po dashuronte dashurija”, Rama e nisi ditën me poezin e Lasgushit, vazja e poetit: Sepse ai e di...

Vajza e Lasgush Poradecit, Marie ka publikuar foton e kryeministrit Edi Rama, I cili shfaqet në parkun e qytetit të Pogradecit. Në foton e publikuar...

Vajza e poetit LASGUSH PORADECI përfshihet në debatin për provimin e Letërsisë: Kush ka bërë tezën, injorantë; Ja kuptimi i fjalës “Dlirnja” që ka...

Vajza e poetit të njohur Lasgush Poradeci, Maria, u përfshi në debatin që po bëhet në public për testin e gjuhë-letërsisë për maturantët 2020,...

AVIONI/ S’duron më vajza e Lasgushit: O shqiptar, o HAJDAR! Të paktën ia mësuat emrin

Avioni “Lasgushi”, ka hapur debat në rrjetet sociale. Shumë pyesin pse ky emër për avionin shqiptar duke pohuar se poeti lirik nuk kishte asnjë...

‘Air Albania’ me emrin e Lasgushit, Pogradeci mbushet me postera ironizues

Në Pogradec, vendlindjen e poetit të madh Lasgush Poradeci janë shfaqur disa postera që ironizojnë nismën e kryeministrit Edi Rama pë “pagëzimin” e njërit...

Avioni me emrin “Lasgush”, reagon vajza e poetit të madh

Vajza e Lasgush Poradecit, Marie Gusho ka reaguar pas vendimit të kryeministrit Edi Rama që avionët e “Air Albania” të mbajnë emrat e poetëve...

Shpërthen vajza e Lasgushit: Na hiqen si reformatorë shërbëtorët e kusarëve (E PLOTË)

E ashpër në këtë reagim vajza e të madhit Lasgush Poradeci, Marie Poradeci. Vajza e Lasgushit gjithë indinjatën e ka me...

E përndoqën, survejuan dhe kërcënuan por Lasgushi s’u dorëzua: Nuk shkruaj për Enverin, më mirë vras veten (HISTORIA)

Një histori e pazakontë e fryëmëzuese sjellë nga gazetarja Admirina Peçi për “Dosja K” në Report Tv. Kjo histori zbulon qendresën...

Sot dita ndërkombëtare e librit dhe e së drejtës së autorit, vajza e Lasgushit: Shqipëria noton në një absurd

Sot është data 23 prill, e njohur si Dita Ndërkombëtare e Librit dhe e së Drejtës së Autorit. Lidhur me këtë ka...


Lajmet e fundit