Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

largohet

Donald Lu largohet nga Shqipëria, mësoni ku do të shërbejë në vijim

Pas përfundimit të mandatit, ambasadori amerikan Donald Lu, do të largohet nga Shqipëria. Njoftimi i Shtëpisë së Bardhë sqaroi të enjten, se ju...

Rama në foltore, opozita braktis seancën

Ndërsa kryeministri Rama është duke mbajtur fjalën e tij në Kuvend, opozita ka braktisur sallën. Dorëzimi i mandatit të ish-ministrit Saimir Tahiri...

Dosja ‘Cez’ dhe hetimi për Shkëlzen Berishën, LARGOHET prokurori i çështjes (Çfarë ka ndodhur)

Shkëlzen Berisha Në Prokurorinë e Tiranës vijojnë hetimet lidhur me çështjen “Cez”. Ndërkohë që pritet të merren në pyetje dhe figura të rëndësishme politike....

Arrestimi i Guriç në Kosovë, “Lista Serbe” merr vendimin drastik

“Lista Serbe” largohet nga qeveria e Kosovës.  Bëhet me dije se qeveria e Kosovës, nuk do të ketë më mbështetjen e...

Aksident te Rruga e Kombit, avokati plagos 2 policë, largohet nga vendngjarja (DETAJE)

Një aksident ka ndodhur në Rrugën e Kombit, ku mësohet se një avokat ka përplasur një makinë policie dhe si pasojë janë plagosur 2...

VETTINGU: Adriatik Llalla largohet nga Drejtësia (DETAJE)

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla tërhiqet nga Vettingu. Mësohet se Llalla ka kërkuar dorëheqjen nga e drejta për tu emëruar gjyqtar ne apel. ...

E papritur! Rudina Xhunga largohet nga Vizion Plus

Rudina Xhunga largohet nga Vizion Plus, ku punoi rreth 2 vjet në moderimin e emisionit “Dritare”. Lajmi për largimin e Xhungës...

Largimi i papritur i Jonida Shehut nga Top Channel, zbulohet sherri për këngëtaren e njohur

Ditën e djeshme moderatorja e njohur e emisionit “Pasdite në Top-Channel” Jonida Shehu ka ndërprerë në mënyrë të papritur kontratën me televizionin e njohur....

Lajmet e fundit