Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

largime

Ambasada italiane thirrje qytetarëve të vet në Moskë: Largohuni sa më shpejt, nëse qëndrimi juaj s’është i domosdoshëm

Ambasada italiane në Moskë  iu ka bërë thirrje shtetasve të vet që t ë largohen nga Rusia nëse e shhohin të arsyeshme. Ditën e djeshme...

Lot dhe përqafime, skena të dëshpëruara në stacionin e trenit në Dnipro, baballarët largojnë gratë e fëmijët nga Ukraina

Ukrainasit vijojnë të largohen nga vendi që prej fillimit të sulmeve ruse, ndërsa skena të dëshpëruara shihen në stacionin e trenit në Dnipro.   Nuk...

Vijojnë largimet masive nga Bindja Demokratike, tërhiqet nga gara një tjetër kandidat (EMRI)

Tërhiqet një tjetër kandidat i Bindjes Demokratike për zgjedhjet e 30 Qershorit. Bledar Sinella, kandidat i BD për Bashkinë e Kavajës...

Ristrukturimi i institucioneve në administratën publike, vale largimesh nga puna

Në tremujorin e dytë të vitit, qeveria parashikon përfundimin e proçesit të ristrukturimit të ministrive dhe institucioneve të varësisë, proçes ky i cili ka...

Lajmet e fundit