Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

largim

Patozi për largimin e Dumës: Ç’po ndodh në PD që deputetët po ikin, ngjasojnë me shqiptarët që largohen nga atdheu pa kthyer kokën

Ish-kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar pas dorëheqjes së Grida Dumës nga  posti i deputetes. Ai shkruan se lajmi nuk është largimi i...

Rusët ia “mbathin” nga vendi, mbi 30 mijë janë larguar nga vendi në tre ditët e fundit

Agjencia kufitare e Bashkimit Evropian thotë se 66,000 rusë kanë hyrë në BE gjatë javës, një rritje prej 30% në krahasim me javën e...

Çfarë po ndodh?! Ministria e Jashtme thirrje shqiptarëve: Largohuni menjëherë nga Ukraina!

Ministria e Jashtme e Shqipërisë njofton të gjithë shtetasit që të largohen sapo të munden nga Ukraina. Referuar njoftimit zyrtar të shpërndarë mesditën e...

Largimi nga LSI, Luan Rama: Humbja e zgjedhjeve nuk është vetëm përgjegjësi e imja, por i të gjithë ekipit drejtues, ka nga ata që...

Ish-nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur ditën e sotme për largimin e tij nga të gjitha funksionet drejtuese në parti, duke u shprehur...

Xhemi i vë ‘vulën’, e konfirmon largimin nga Top channel. Në cilin ekran do ta shohim?

Moderatorja e njohur Xhemi Shehu e ka konfirmuar se do të largohet nga Top Channel. Xhemi i është përgjigjur pyetjes së...

‘Çfarë do ndodhë me ‘Xing’? Ermal Mamaqi flet për largimin nga Klan

Ditët e fundit në shtypin rozë është përfolur për një largim të mundshëm të Ermal Mamaqit nga Tv Klan. Lidhur me...

‘Qeveria është kapur me skandale’, Arta Dade: Mazhoranca të largojë Edi Ramën!

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Arta Dade vijon me qëndrimet e saj kundër kryeministrit Edi Rama. Madje në një intervistë për...

Trump kërkon largimin e trupave ruse nga Venezuela

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje Rusisë që të tërheqë trupat e saj nga Venezuela dhe ka paralajmëruar se “të gjitha mundësitë”...

Fajdet në Shkodër/ Prokuroria jep masë e sigurisë për ish prefektin dhe 2 djemtë e tij

Gjykata e Shkodrës ka dhenë masën arrest me burg për djemtë e ish prefektit Paulin Radovani që ndodhen jashtë shtetit. Ndërsa...

Lajmet e fundit